• kardia
  • kutno1
  • MAJOR
  • Sławek2

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • Dekra2.png
  • ANNA-6.jpg
  • SoftNet2.png
środa, 23 sierpnia 2017 13:00

„STOP TRZEŹWOŚĆ” - gostynińskie działania

W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu gostynińskiego policjanci w codziennej służbie prowadzą działania „STOP TRZEŹWOŚĆ”. Tylko w dniu wczorajszym (22.08.) skontrolowali prawie 140 kierujących. Wszyscy zbadani byli trzeźwi.

Jak wynika z analiz jednym z problemów, a zarazem głównym zagrożeniem na naszych drogach jest uczestnictwo w ruchu drogowym nietrzeźwych kierujących, zarówno będących pod działaniem alkoholu jak i środków odurzających działających podobnie do alkoholu.  Według Narodowego Programu Bezpieczeństwa  Ruchu Drogowego  okolicznościami sprzyjającymi szczególnie wysokiemu ryzyku niebezpiecznych zachowań  kierujących pojazdami  w ruchu drogowym w Polsce jest kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu lub innych substancji odurzających. Dlatego na terenie naszego powiatu gostynińscy policjanci w codziennej służbie prowadzą wzmożone kontrole trzeźwości  kierujących. Ponadto dodatkowo systematycznie prowadzone są działania „Alkohol i narkotyki”. Wszystko  to ma na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej liczby osób nietrzeźwych.

Mając na uwadze dbałość o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu w naszym powiecie opisane działania będą kontynuowane w przyszłości. Jednocześnie apelujemy do wszystkich osób, aby w przypadku napotkania nietrzeźwego kierowcy bezzwłocznie informować o tym Policję i wszelkimi dostępnymi, ale bezpiecznymi metodami nie dopuszczać do kierowania pojazdami nietrzeźwych. Zdecydowana i właściwa reakcja może uratować życie wielu niewinnych osób.

st. asp. Grzegorz Kuźnicki

Czytany 2424 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
Retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok