• kutno1
  • Sławek2

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • DEKRA.png

zwolen

  • SoftNet2.png
  • BANER-G24-2.jpg
  • BANER-G24-1.jpg
wtorek, 25 września 2018 16:05

Historia da się polubić

Młodzież z klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte i Szkoły Podstawowej nr 5 im. Siemowita IV w Gostyninie usłyszała wiele ciekawych informacji związanych z Powstaniem Warszawskim i jego bohaterami w oparciu o powieść autorki "Galop'44".

Monika Kowaleczko-Szumowska przygotowała prezentację multimedialną, z której można się było dowiedzieć, że Wojtek i Mikołaj – bohaterowie „Galopu’44” to synowie autorki. Wojtek ma 17 lat, a Mikołaj 13. Mikołaj jest szalony i entuzjastycznie nastawiony do świata, a Wojtek to zupełne przeciwieństwo brata – małomówny i zamknięty w sobie. Podczas zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego wchodzą do kanału, który jest częścią ekspozycji. W wyniku splotu różnych wydarzeń cofają się w czasie i zostają uczestnikami powstańczych walk.

Warto sięgnąć po „Galop'44”, by poznać losy bohaterów książki, którą można wypożyczyć w Bibliotece dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanie na twarzach młodzieży dobitnie świadczyło o tym, że pani Monika w prosty i ciekawy sposób umiała trafić do wyobraźni swoich słuchaczy.

Autorka podarowała obu szkołom płyty DVD z filmem „Fajna ferajna”, który zrealizowany został na podstawie książki pod tym samym tytułem, ukazującej powstanie oczami dzieci. Na zakończenie spotkania, które było kolejną częścią cyklu „Przystanek Historia”, pani Monika rozdawała autografy, a młodzież mogła wzmocnić swoje siły słodką niespodzianką.

Tomasz Paszkiewicz
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina

Czytany 814 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok