• kutno1
  • Sławek2
  • kardia
  • MAJOR

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • Dekra2.png
  • SoftNet2.png
  • BANER-G24.jpg
  • MGajewska.png
piątek, 12 października 2018 10:31

Mediacje – pozasądowe rozstrzyganie sporów

15 października rozpoczyna się Tydzień Mediacji. Płocka Policja wzorem lat ubiegłych zorganizowała punkty konsultacyjne dla osób zainteresowanych pomocą prawną w zakresie rozstrzygania sporów na drodze mediacji.

Policjanci wielokrotnie przeprowadzają interwencje, gdzie dwie strony –  skłócone ze sobą, nie potrafią dojść do porozumienia nawet w drobnych sprawach. Ten brak porozumienia z reguły prowadzi do zdarzeń, które są wykroczeniami lub nawet przestępstwami i kończą się w sądzie. Nie zawsze jednak tego typu sprawy muszą mieć swój finał na sali sądowej. Alternatywą dla rozstrzygania niektórych sporów przed sądem jest mediacja.

Mediacja, to pozasądowy sposób rozwiązania sporu w obecności mediatora.

W poniedziałek, 15 października rozpoczyna się Tydzień Mediacji, natomiast w czwartek, 18 października przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji. W związku z powyższym płocka Policja, wzorem lat ubiegłych organizuje punkty konsultacyjne dla osób, które są zainteresowane pomocą prawną w zakresie rozwiązywania sporów na drodze mediacji. W punktach konsultacyjnych dyżurować będą zawodowi mediatorzy, którzy będą gotowi, aby mieszkańcom naszego miasta i powiatu udzielać wszelkich informacji na temat rozwiązywania sporów na drodze mediacji.

Punkty zostaną zorganizowane w następujących miejscach i godzinach:

16.10. w godz. 12.00 – 15.00  w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku przy al. Kilińskiego 8

18.10. w godz. 9.00 – 12.00 w Komisariacie Policji w Gąbinie, przy ul. Tylnej 6

18.10. w godz. 12.00 – 15.00 w Komisariacie Policji w Płocku przy ul. Armii Krajowej 62

Policjanci zapraszają zainteresowanych do skorzystania z możliwości uzyskania informacji na temat mediacji, jako sposobu rozwiązywania sporów poza sądem.

asp. szt. Krzysztof Piasek

KMP w Płocku

Czytany 624 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
Retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok