• kutno1

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • DEKRA.png
  • BANER-G242.jpg
  • SoftNet2.png
  • BANE.jpg
środa, 31 października 2018 17:40

Policjanci odnaleźli zagubionego grzybiarza

W środę (31.10.) gostynińscy policjanci odnaleźli 73-leniego mieszkańca Żychlina, który zagubił się w lesie w okolicach Łokietnicy. Trwa okres grzybobrania podczas którego wiele osób, zapominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, traci orientację w terenie. Apelujemy o rozsądek i rozwagę w trakcie pobytu w lesie.

Zgłoszenie do dyżurnego gostynińskiej komendy Policji wpłynęło chwilę po godz. 13:00. 68-letni mieszkaniec Żychlina powiadomił, że w trakcie grzybobrania stracił z pola widzenia swojego 73-letniego znajomego. Do tego zaginiony nie posiada przy sobie telefonu komórkowego i choruje na cukrzycę. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania 73-latka. Dzięki szybkiej reakcji policjantów senior został odnaleziony i po upewnieniu się, że nie potrzebuje on pomocy lekarskiej, przekazany pod opiekę znajomemu.

Policjanci apelują o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię w trakcie grzybobrania. Radzimy: 
- przed wyjściem należy poinformować bliskich o wyprawie do lasu oraz wskazać im okolicę, w której będziemy przebywać; 
- określić kiedy zamierzamy wrócić; 
- do lasu najlepiej wybierać się w kilka osób; kiedy jedna z nich się zgubi w lesie należy o tym fakcie powiadomić NAJBLIŻSZĄ jednostkę Policji, by rozpocząć akcję poszukiwawczą jak najszybciej; 
- należy zabrać ze sobą do lasu telefon komórkowy z naładowaną baterią; 
- kontrolujmy i zapamiętujmy punkty odniesienia, tak aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy; 
- nie wybierajmy się do lasu po zmierzchu oraz w złą pogodę.

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

Czytany 649 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE


doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok