• kutno1
  • Sławek2
  • MAJOR
  • kardia

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • Dekra2.png
  • SoftNet2.png
  • BANER-G24.jpg
  • MGajewska.png
poniedziałek, 12 listopada 2018 13:30

Rekonstrukcja Historyczna w Sierakówku

W roku setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości cieszą radosne uroczystości z tej okazji.

Wiele się dzieje w Szkole Podstawowej w Sierakówku, której patronuje Marszałek Józef Piłsudski. Szkoła jako jedyna w gminie zdobyła dofinansowanie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach projektu edukacyjnego „Godność, Wolność, Niepodległość”. Po pięknej, poruszającej wieczornicy z udziałem wnuczki Marszałka, Joanny Onyszkiewicz, byliśmy widzami żywego teatru.

Rekonstrukcja historyczna „Józef Piłsudski w Sierakówku” - w roli Marszałka Adam Grabarczyk - odtwarzająca i przypominająca przyjazd i powitanie Marszałka w tej miejscowości, to piękna lekcja historii. Dramatyzm przedstawionych wydarzeń, dbałość o zachowanie realiów, strojów oraz o każdy detal i szczegół z wydarzeń tego okresu nie tylko jednoczy całą społeczność szkolną, ale powoduje, że życie i krew Dziadów i Pradziadów - często żołnierzy Piłsudskiego - nie jest jedynie kolorem na kartach historii. Podniosły klimat uroczystości, patriotyczne piosenki wyśpiewane z akompaniamentem Miejskiej Orkiestry Dętej, Apel Poległych odczytany w migotliwym świetle harcerskich pochodni, zapiszą się na trwale w pamięci uczestników uroczystości. Dzięki aktywności Dyrekcji Szkoły, grona nauczycielskiego, dzieci i rodziców tak ważne wydarzenia historii nie odejdą w niepamięć, a teraźniejszość nie pobłądzi w drodze do przyszłości. 

Wśród wielu życzeń i gratulacji min. Wójta Gminy Gostynin Edmunda Zielińskiego nie zabrakło życzeń od ZNP oraz od NSZZ Solidarność Międzyzakładowej Komisji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania : „Życzę, aby legenda i etos Marszałka były dla Was wzorem i źródłem budowania trwałych fundamentów państwa polskiego, kiedy w dorosłym życiu weźmiecie w swe ręce przyszłość naszej Ojczyzny” - powiedziała Barbara Gierula. 

beg

 

Czytany 870 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
Retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok