• Sławek2
  • kutno1
  • kardia
  • MAJOR

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • Dekra2.png
  • ANNA-6.jpg
  • SoftNet2.png
poniedziałek, 19 listopada 2018 14:27

Bezpieczny senior w „Parostatku”

Klub seniora „Parostatek” gościł policjantów. Funkcjonariusze przygotowali dla seniorów wiele ciekawych informacji, a tematem przewodnim była Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. 

Tak przebiegało czwartkowe (15.11.) spotkanie policjantów z seniorami w „Parostatku”. Policjanci omówili tematy związane ze sprawami bezpieczeństwa. Jednym z wiodących zagadnień była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ponieważ seniorzy coraz częściej korzystają z Internetu. Prosta i intuicyjna w obsłudze aplikacja pozwala wspólnie dbać o bezpieczeństwo nas wszystkich. 
Obecny na spotkaniu dzielnicowy st. asp. Grzegorz Stanisławski omówił swój rejon służbowy i to w jaki sposób można z nim nawiązać kontakt np. przy pomocy aplikacji Moja komenda. Dodał, że każdy z dzielnicowych posiada teraz telefon komórkowy i adres mailowy. Wszystko po to, by sprawniej i szybciej służyć mieszkańcom pomocą oraz radą. 
Uczestnicy spotkania wysłuchali także, na jakie sytuacje w życiu powinni uważać, by nie stać się ofiarami przestępstw m.in. metodą „na policjanta, czy wnuczka". Mundurowi zwracali uwagę, aby nie wpuszczać do mieszkań nieznajomych osób, które mogą próbować naciągać i okradać szczególnie właśnie starsze osoby. Wybierając się natomiast na zakupy pamiętać należy, by torebkę, czy saszetkę mieć zawsze na widoku. Z domu zaś zabierać gotówkę w takiej ilości, jaką planujemy wydać. 
Policjanci apelowali również o bezpieczne zachowania na drodze. Jesień to czas, któremu towarzyszą trudne warunki pogodowe. Trzeba mieć świadomość tego, że pieszy widzi samochód doskonale, bo jest on w pełni oświetlony, zaś kierowca samochodu, pieszego widzi znacznie gorzej. W lepszej widoczności pomogą seniorom elementy odblaskowe, które przekazali im policjanci. 
Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej i miłej atmosferze. Na zakończenie wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania, uświadamiające różne zagrożenia, pozwolą w przyszłości uniknąć im przykrych sytuacji. 
podkom. Dorota Słomkowska 
KPP w Gostyninie

paro1

Czytany 910 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
Retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok