• choinki2
  • kutno1
  • bsbs

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • 0001.jpg

DEKRA

  • kino2.jpg
  • SoftNet2.png
  • kino.jpg
wtorek, 20 listopada 2018 17:35

Wielki głos na zamku w Gostyninie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina organizuje koncert Joanny Lewandowskiej „Niebo dla złodziejek”. Artystka wystąpi na gostynińskim zamku w niedzielę 25 listopada o godzinie 19.00 w ramach Jesiennych Spotkań z Poezją.

Joanna Lewandowska jest wokalistką, aktorką, kompozytorem i pedagogiem. Obdarzona jednym z najpotężniejszych kobiecych głosów w Polsce, który doceniany jest w naszym kraju i na świecie. Uczestniczy w najbardziej prestiżowych projektach muzycznych. Do udziału w swoich benefisach zaprosili ją między innymi Jerzy Satanowski, Irena Santor, Jan Wołek, Andrzej Zarycki, Zbigniew Łapiński. W środowisku artystycznym jej nazwisko jest synonimem profesjonalizmu i mocy przekazu.
Spaja dwa pozornie odległe światy: muzyki improwizowanej i ważnego, mądrego tekstu. Mariaż tych dwóch sfer otwiera nowe spojrzenie na pozornie znane piosenki. Swymi aranżacjami i głębią przekazu dociera do każdego widza. Teksty dla Joanny piszą Jan Wołek i Andrzej Poniedzielski. Zygmunt Konieczny specjalnie z myślą o niej napisał wokalną partię do oratorium wielkanocnego „Skarga Jerozolimy”.

Joanna Lewandowska jest laureatką wielu znaczących konkursów i festiwali. Pracuje wyłącznie z najlepszymi muzykami, między innymi z Pawłem Stankiewiczem, Pawłem Pańtą, Pawłem Kaczmarczykiem, Krzysztofem Łochowiczem, Sebastianem Wypychem, Grzechem Piotrowskim i Robertem Siwakiem.

 

Tytuł koncertu „Niebo dla złodziejek”, który powstał podczas wywiadu ze Zbigniewem Krajewskim z Polskiego Radia, jest nawiązaniem do humorystycznego sformułowania „złodziejka piosenek”, którym określają ją inni artyści oraz słuchacze. Artystka przyznaje, że chętnie wyszukuje perełki, odnajdując trzecie i czwarte dno zakurzonych tekstów, zwłaszcza męskich. Przeżywa je po swojemu i oddaje ludziom z całym ładunkiem emocji i uczuć. Spaja dwa pozornie odległe światy: muzyki improwizowanej oraz ważnego, mądrego tekstu. Otwiera nowe spojrzenie na pozornie znane piosenki.

W sali kolumnowej gostynińskiego zamku usłyszymy piosenki „skradzione” Agnieszce Osieckiej, Zbigniewowi Wodeckiemu, Andrzejowi Zausze, Andrzejowi Poniedzielskiemu, Mietkowi Szcześniakowi oraz zespołowi Sztywny Pal Azji. Usłyszymy m. in. „Uciekaj moje serce”, „Lubię wracać”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Przepraszam, że żyję”, „Wieża radości, wieża samotności”. Będą też „Niebo dla złodziejek” pióra Marka Bartkowicza do własnej muzyki, „Golgota” Jana Wołka do muzyki norweskiego kompozytora Espena Leitena oraz „Dojrzewanie” z tekstem Marii Guzy i muzyką zespołu Niebo dla Złodziejek. Artystce towarzyszyć będą Mateusz Szemraj na gitarach oraz Robert Siwak na instrumentach perkusyjnych.

Tomasz Paszkiewicz
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina

Czytany 591 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE


doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok