• kardia
  • kutno1
  • Sławek2
  • MAJOR

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • Dekra2.png
  • BANER-G24.jpg
  • SoftNet2.png
  • MGajewska.png
poniedziałek, 26 listopada 2018 16:57

Poznajemy Uroki Lasu i Otaczającej Nas Przyrody

Już po raz czternasty w miniony piątek (23.11) odbył się konkurs „Poznajemy Uroki Lasu i Otaczającej Nas Przyrody” organizowany przez Nadleśnictwo Gostynin. Konkurs swym zasięgiem obejmuje obszar dwóch województw (mazowieckiego, łódzkiego), trzech powiatów (gostynińskiego, płockiego, łowickiego) oraz siedmiu gmin (Gostynin, Łąck, Gąbin, Sanniki, Pacyna, Szczawin Kościelny, Łowicz).

Nadrzędnym celem konkursu jest zaszczepienie w młodym pokoleniu Polaków szacunku do otaczającej nas przyrody. Przez te czternaście lat w konkursie wzięło udział ponad siedemset dzieci w wieku przedszkolnym.

W tym roku gościliśmy w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kiernozi. Przybyłych gości oraz uczestników przywitali pani Marzena Bogucka dyrektor Przedszkola Samorządowego w Kiernozi współorganizator tegorocznego konkursu oraz pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin Jacek Liziniewicz.

Dzieci z dziesięciu przedszkoli w sześcioosobowych grupach rozwiązywały zadania związane m.in. z rozpoznawaniem grzybów jadalnych, znajomością ptaków odlatujących na zimę, czy też przysmakami leśnych zwierząt. Po każdym zadaniu dzieci z poszczególnych przedszkoli prezentowały program artystyczny. Na szczególne wyróżnienie zasługuje grupa pszczółek pod opieką pani Kamili Buły z Przedszkola Samorządowego w Szczawinie Kościelnym, która porwała uczestników do wspólnej zabawy.

Jury po długich i burzliwych obradach przyznało dziesięć równorzędnych pierwszych miejsc, poziom wiedzy dzieci oraz zaangażowania opiekunów grup był bardzo wysoki. Każde dziecko otrzymało nagrodę w postaci kolorowanki, opiekunowie książki, a do przedszkoli powędrowały nagrody rzeczowe w postaci: drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, czy też boombox-ów.

Po zmaganiach konkursowych pani Marzena Bogucka dyrektor Przedszkola Samorządowego w Kiernozi zaprosiła uczestników konkursu oraz przybyłych gości na pyszny, domowy obiad.

Już za rok jubileuszowa piętnasta edycja konkursu, która tym razem będzie organizowana w Gostyninie.

Karol Sowiński

Nadleśnictwo Gostynin

Czytany 1267 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
Retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok