• kutno1
  • bsbs
  • choinki2

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • 0001.jpg

DEKRA

  • SoftNet2.png
  • kino.jpg
  • kino2.jpg
środa, 28 listopada 2018 16:25

Turniej jednego wiersza

Osiemnastu poetów wzięło udział w tegorocznej edycji Turnieju Jednego Wiersza. Jury przyznało jedno wyróżnienie i trzy nagrody. Trzy nagrody przyznała również publiczność.

Gostyniński Laur 2018 otrzymali: Mateusz Mularczyk w kategorii gimnazjów, Anna Michalak wśród szkół średnich oraz Dorota Suwała w kategorii dorosłych. Laur publiczności w kategorii młodzieży trafił do Adama Kulazińskiego, a w kategorii dorosłych – do Andrzeja Moraczewskiego i Jacka Pesty, który otrzymał również wyróżnienie jury.

Oczekiwanie na werdykt jury wypełnił koncert Mirosławy Brzozowskiej. Artystka, która prowadzi działalność agroturystyczną w gminie Gostynin, zaprezentowała piosenki, do których sama skomponowała muzykę i napisała słowa. Z wyjątkiem jednej, w której wykorzystane zostały słowa Kamila Olszewskiego, zdobywcy Lauru Publiczności 2017.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina organizuje Turniej Jednego Wiersza od 1998 roku (od 2000 r. wspólnie z Miejskim Centrum Kultury). Tegoroczna edycja była jednak pod kilkoma względami wyjątkowa. Gostyniński Laur przyznany został po raz ostatni w kategorii gimnazjów. Po raz pierwszy Laur Publiczności przypadł dwóm poetom w tej samej grupie wiekowej. Po raz pierwszy też artysta, który występował podczas obrad jury, zaśpiewał piosenkę do wiersza napisanego przez jednego z uczestników Turnieju.
Po wysłuchaniu wszystkich wierszy myślę, że o możemy być spokojni o przyszłość Turnieju Jednego Wiersza – powiedział na zakończenie przewodniczący jury Waldemar Smaszcz. – Bardzo się cieszę, że obok twórców, którzy od lat rywalizują w poetyckich zmaganiach w Gostyninie, pojawiły się również nowe twarze. Dotyczy to zarówno młodzieży jak i osób dorosłych.

Tomasz Paszkiewicz
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina

Czytany 731 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE


doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok