• Sławek2
  • kutno1
  • kardia
  • MAJOR

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • Dekra2.png
  • ANNA-6.jpg
  • SoftNet2.png
poniedziałek, 17 grudnia 2018 14:25

Policjanci ćwiczyli techniki interwencji z najmłodszymi

Gostynińscy policjanci, na zaproszenie Instruktora Polskiej Federacji Taekwon-do Stanisława Szala, przygotowali pokaz technik interwencyjnych dla młodych adeptów sztuki taekwondo. 

Zajęcia odbyły się w sobotę (15.12.) na sali gimnastycznej w SP nr 3, gdzie dzieci i młodzież uczęszczają na treningi do Szkoły Taekwon-do. Policjanci zaprezentowali swoje wyposażenie w służbie oraz praktyczne metody obrony przed napastnikiem, a także zasady użycia środków przymusu bezpośredniego. Największe emocje wśród dzieci wzbudziły chwyty obezwładniające i transportowe stosowane przez policjantów. 
Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Młodzi adepci sztuki taekwondo nie tylko zadawali pytania, ale też chętnie sami podejmowali się próby obezwładniania napastnika. W trakcie ćwiczeń  policjanci podkreślali, że sztuka walki, którą trenują dzieci, tak jak w przypadków technik interwencyjnych, służy tylko i wyłącznie do obrony przed atakiem i innymi zagrożeniami. 
Na zakończenie policjanci wręczyli dzieciakom drobne upominki m.in. elementy odblaskowe oraz zakładki zawierające podstawowe informacje w zakresie bezpiecznego poruszania się na rowerach. 

podkom. Dorota Słomkowska 
KPP w Gostyninie 

Czytany 536 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
Retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok