• kutno1
  • bsbs
  • choinki2

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • 0001.jpg

DEKRA

  • kino.jpg
  • kino2.jpg
  • SoftNet2.png
czwartek, 24 stycznia 2019 11:19

Kodowanie w Jedynce

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie kodowanie już na stałe wpisało się w kalendarz corocznych działań. Celem tej edukacyjnej inicjatywy jest między innymi przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków.

Obecnie bardzo bogata oferta umożliwia ciekawe zajęcia dla dzieci. Jakość projektu wzrasta z uwagi na współpracę z takimi partnerami jak Microsoft czy Disney. Na lekcjach informatyki w klasach 4-8 uczniowie Jedynki, w ramach Godziny Kodowania poprzez zabawę wprowadzani są do programowania. Służy to dalszemu rozwijaniu umiejętności programowania jak i zgłębianiu metod informatyki i jej zastosowań.

Od października bieżącego roku szkolnego także uczniowie z klasy Ib z wychowawcą Mariolą Matuszewską rozpoczęli przygodę z kodowaniem - programowaniem. Młodzi adepci mają już za sobą pierwsze kroki. Podczas zajęć uczą się poprzez „kodowanie na dywanie”, wykonują także proste ćwiczenia wprowadzające w temat programowania posługując się między innymi: monitorem multimedialnym, matą Mistrzów Kodowania i tabletami z oprogramowaniem Scratch jr., tworząc własne animacje, ilustracje, historyjki obrazkowe, utrwalając znajomość liter i cyfr. Nawet ozdabianie pierników może być prostsze kiedy stosuje się kodowanie...

Program „Koduję więc jestem” jest przeznaczony dla wszystkich uczniów klasy Ib niezależnie od stopnia ich umiejętności komputerowych. Zajęcia są prowadzone tak, by każde dziecko mogło stworzyć projekt na miarę swoich możliwości, a scenariusze do zajęć skonstruowane tak, by w każdym znalazła się propozycja rozszerzenia podstawowej aplikacji o dodatkowe elementy. Uczniowie wykorzystują w swoich projektach darmowe zasoby Internetu oraz własną inwencję. Pamiętają również, by dzielić się wiedzą z innymi – w ubiegłym roku odbyły się dwie lekcje, podczas których przedszkolaki z Jedynki towarzyszyły swoim starszym koleżankom i kolegom z Ib. Uczniowie wystąpili tym razem w podwójnej roli ucznia i zarazem nauczyciela.

annapa

 

Czytany 625 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE


doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok