• kutno1
  • Sławek2

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • DEKRA.png

zwolen

  • BANER-G24-2.jpg
  • BANER-G24-1.jpg
  • SoftNet2.png
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 18:27

Miłosierdzie źródłem pojednania [audio]

Pierwszy proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego przewodniczył Eucharystii w kościele na Polnej w Święto Miłosierdzia Bożego. Ks. Jerzy Ławicki: Dla mnie Gostynin był, jest i będzie zawsze bliski mojemu sercu.

Kościół katolicki w pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzi Święto Miłosierdzia Bożego. Kult Bożego Miłosierdzia związany jest z objawieniami siostry Faustyny Kowalskiej. Do Gostynina w tym dniu przybył ks. Jerzy Ławicki, budowniczy kościoła Miłosierdzia Bożego. Podczas homilii przypomniał jak doszło do powstania parafii, którą erygował w 1997 roku ówczesny biskup płocki Zygmunt Kamiński. Zapewniał, że Jezus otwiera się na każdego człowieka, otwiera swoje serce, z którego płynie nadzieja, miłość i miłosierdzie. Bóg bogaty w swoje miłosierdzie pragnie dotknąć nas swoją łaską.

 

Na koniec uroczystości wierni złożyli życzenia imieninowe swojemu pierwszemu proboszczowi i odśpiewali piosenkę "Życzymy, życzymy".

Ks. Jerzy Ławicki dziękując za miłe przyjęcie powiedział, że Gostynin był, jest i będzie zawsze bliski jego sercu.

and.

Czytany 1354 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok