• MAJOR
  • Sławek2
  • kardia
  • kutno1

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • Dekra2.png
  • SoftNet2.png
  • ANNA-6.jpg
środa, 08 maja 2019 22:27

Święto strażaków [audio]

Gostynińscy strażacy we wtorek (8.05) obchodzili swoje święto. OSP otrzymała nowy samochód Renault Master.

Na Mszę Świętą strażacy wyruszyli defiladowym krokiem w rytmie Miejskiej Orkiestry Dętej. Eucharystii przewodniczył kapelan strażaków ks. dziekan Ryszard Kruszewski. W homilii zwracając się do strażaków mówił, że oprócz sprawności i odwagi fizycznej warto być również mocnym duchowo. Zaproponował aby brać przykład z patrona strażaków św. Floriana oraz św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, którego dziś Kościół katolicki wspomina. Obaj wyznawali hasło: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam.

Po Mszy św. przemieszczono się pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie strażacy odbierali m.in. prezenty.

– Spotykamy się pod pomnikiem św. Jana Pawła II, który umiłował strażaków – mówił prezes OSP w Gostyninie Karol Podleśny.

 

Burmistrz Paweł Kalinowski życzył strażakom bezpiecznych akcji i szczęśliwych powrotów do domu. Podkreślił, że dzisiejsze uroczystości inaugurują 140. rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażakom wręczył "czek" na kwotę 50 tysięcy zł z przeznaczeniem na remont garażu oraz kamerę termowizyjną i detektor wielogazowy.

 

Komendant Powiatowy PSP w Gostyninie st. bryg. Roman Kossobudzki mówił, że samochód jest dla strażaków ale przecież będzie służył społeczności lokalnej. Wzorowo ocenił współpracę Urzędu Miasta ze strażakami.

 

and.

 

Czytany 1603 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
Retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok