• choinki2
  • bsbs
  • kutno1

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • 0001.jpg

DEKRA

  • SoftNet2.png
  • kino2.jpg
  • kino.jpg
poniedziałek, 08 lipca 2019 19:50

V Jarmark Gostyniński świętego Jakuba

Pomimo kapryśnej pogody podczas tegorocznego Jarmarku, mieszkańcy Gostynina i przybyli goście dobrze się bawili.

Oczywiście nie byłoby tylu atrakcji, gdyby nie życzliwe osoby i instytucje, które wsparły to wyjątkowe święto. Darczyńcą Jarmarku Gostynińskiego św. Jakuba była Fundacja Energa, Partnerem Fundacja PZU, a sponsorem PKN ORLEN. Pozostałymi sponsorami tego wydarzenia byli: Izolbet, Bora Sp. z o.o., La Playa, Kellog’s.

Za okazane wsparcie bardzo dziękujemy.

V Jarmark św. Jakuba rozpoczął się już w piątek 5 lipca wieczorem na Rynku Miejskim. Podczas Wieczorowego Kina Plenerowego wyświetlony został film pt. "Bohemian Rhapsody". Jest to ciekawa opowieść o Freddiem Mercurym i zespole Queen. Zebrani licznie mieszkańcy siedząc wygodnie na leżakach obejrzeli film częstując się chipsami Pringles, które ufundowała firma Kellogg’s.

W sobotę, drugiego dnia Jarmarku od godzin południowych ruszyła Rodzinna Detektywistyczna Gra Terenowa „Śladami Jakuba z Gostynina”, z udziałem aktora Bronisława Cieślaka. Dla wielu uczestników gry wielką atrakcją było poznanie znanej z telewizji postaci. Za wcielenie się w detektywów i poszukiwania w terenie, uczestnicy gry zostali nagrodzeni na scenie.

Działała też prężnie strefa historyczna z wioską historyczną, a w Zamku można było zwiedzić takie wystawy jak: ,,Śladami Jakuba z Gostynina", "Stanisław Moniuszko" i "Gostynin w starej fotografii".

Strefa handlu zgromadziła przy wystawcach chętnych, którzy kupowali produkty często wykonywane własnoręcznie przez rzemieślników.

Dzieci, młodzież oraz dorośli doskonale bawili się w strefie przeznaczonej dla nich. Malowali płócienne torby z herbem Gostynina oraz kolorowanki przedstawiające najciekawsze miejsca w mieście. Bawiono się także rodzinnie w wiosce historycznej, poznając dawne zwyczaje i zajęcia naszych średniowiecznych przodków.

Po uroczystym otwarciu Jarmarku przez burmistrza Pawła Kalinowskiego Sobotni blok muzyczny rozpoczął pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Sami Harb odkrycie The Voice Of Poland z 2016.

Punktem kulminacyjnym tego wieczoru był gwiazdy wieczoru – Kayah. Usłyszeliśmy znane utwory muzyczne w jej wykonaniu, takie jak „Supermenka“, „Testosteron“, “Za późno”, „Prawy do lewego“, Prócz Ciebie nic", "100 lat młodej parze". Pomimo padającego deszczu wszyscy świetnie się bawili przy skocznej muzyce.

Sobotni Jarmark zakończyła Dyskoteka pod gwiazdami, którą prowadził DJ Qbik, porywając do tańca młodszych i starszych.

Trzeciego dnia Jarmarku, w niedzielę, także od godzin południowych można było skorzystać ze wszystkich stref, które działały w dniu poprzednim.

Szczególnym ukłonem w stronę dzieci był Koncert Disneyowski pn. "Barwy, które kolorowy niesie wiatr". Najmłodsi oraz ich rodzice usłyszeli piosenki z animowanych filmów z fabryki snów Disneya. Wykonawcy śpiewali razem w widownią takie utwory jak „Pocahontas”, „Zaplątani” czy „Kraina lodu”, "Zusia lalka nieduża" i wiele innych. W nagrodę najbardziej zaangażowane w śpiewanie dzieci otrzymały od burmistrza kolorowanki z ciekawymi miejscami z Gostynina.

Następnie na scenie zaprezentował się gostyniński chór Arce Cantores. Chórzyści pod kierownictwem Michała Pilichowicza zaprezentowali zróżnicowany repertuar muzyczny, otrzymując od zachwyconej publiczności duże brawa. Po gostynińskim chórze na scenie wystąpił znany muzyk Paweł Pilichowicz. Wraz z nim zaprezentował się także chór z Płocka - Vox Singers, a następnie gość specjalny – Ryszard Wolbach, znany w nie tylko w Gostyninie jeden z byłych założycieli zespołu Babsztyl i Harlem.

Koncert finałowy wykonał znany wszystkim mieszkańcom zespół "Nowa Kultura". Grupa zaprezentowała muzykę reggae. Doskonała zabawa z zespołem trwała do samego końca jarmarku.

Mamy nadzieję, że bawiliście się Państwo bardzo dobrze i świetnie wypoczęliście.

Do zobaczenia za rok na VI Jarmarku Gostynińskim.

gostynin.pl

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie Urzędu Miasta. Poniżej linki. 

 

https://www.gostynin.pl/567,iii-kwartal-2019-r?tresc=16064

https://www.gostynin.pl/567,iii-kwartal-2019-r?tresc=16088

 

 

Czytany 3035 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

0 # alkomat 2019-07-09
TELEWIZYJNY "DETEKTYW" był najlepszy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE


doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok