• kutno1
  • bsbs
  • choinki2

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • 0001.jpg

DEKRA

  • kino2.jpg
  • SoftNet2.png
  • kino.jpg
wtorek, 09 lipca 2019 12:07

Pociągiem pojedziemy 100 km na godzinę

Od maja PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują prace na odcinku Gostynin - Łąck w ramach rewitalizacji linii kolejowej Kutno – Płock. Od września szybciej pojedziemy.

Inwestycja obejmuje remont dwunastu obiektów inżynieryjnych (mostów i wiaduktów). Prace na obiektach zwiększą poziom bezpieczeństwa w ruchu pociągów. Zakończyły się już zasadnicze roboty polegające na wymianie torów. Na czas prac torowych od 6 maja do 23 czerwca niezbędne było wyłączenie z ruchu pociągów. Na trasę z Kutna do Płocka składy wróciły pod koniec czerwca. Remont linii będzie kontynuowany do końca sierpnia. Obecnie remont obejmuje tory na stacji Gostynin oraz system odwodnienia na odcinku Gostynin – Łąck.

Efektem prac będzie od września podniesienie prędkości pociągów z 60 km/h do 100 km/h. Dzięki temu czas przejazdu pociągów między Kutnem i Płockiem skróci się o ok. 10 minut. Sprawniejsze będą przejazdy składów towarowych do rafinerii Płock. Wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym przyniesie wymiana płyt przejazdowych na siedmiu przejazdach kolejowo – drogowych: w Gostyninie, Legardzie, Wyrobkach Gostynińskich, Rogożewie, Emilianowie i Łącku.

and.

Czytany 1370 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE


doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok