• bsbs
  • kutno1

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • DEKRA.png
  • BANER-G24-2.jpg
  • BANER-G24-1.jpg
  • SoftNet2.png
  • LLonczynski.jpg
poniedziałek, 30 września 2019 17:38

Gostynin oddał hołd legendarnej Danucie Siedzikównie [audio]

W niedzielę (29.09) w kościele Miłosierdzia Bożego odsłonięto tablicę upamiętniającą bohaterkę walki z komunizmem. Nowemu rondu przy parku J. Piłsudskiego nadano nazwę.

Inicjatywa ,,Serce dla Inki” narodziła się trzy lata temu po odnalezieniu szczątków bohaterki na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku. Polega na zbieraniu od darczyńców biżuterii, która później przetapiana jest na serca. Takie serce powstało również w Gostyninie. Tablicę upamiętniającą sanitariuszkę 5. Brygady Wileńskiej Armii Krajowej wykonał Tadeusz Biniewicz.
 Podczas homilii ks. Jarosław Wąsowicz - inicjator akcji, zwracał uwagę na wartości na jakich została wychowana Inka.

 

W gostynińskich uroczystościach udział wzięła m.in. rodzina Inki – jej siostra cioteczna Hanna Pawełek z mężem Maciejem.

Od niedzieli 29 września już oficjalnie nowe rondo nosi nazwę - „Rondo im. Żołnierzy Niezłomnych. Z udziałem żołnierzy 2. Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia odczytano Apel Poległych, a kompania honorowa oddała salwę honorową upamiętniającą bohaterów walki o wolną Polskę.

Dużym zainteresowaniem. cieszył się pokaz sprzętu wojskowego.

Wieczorem na zamku odbywały się koncerty i prelekcje związane z żołnierzami wyklętymi.

and.

 

Czytany 1600 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE


doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok