• MAJOR
  • Sławek2
  • kutno1
  • kardia

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • Dekra2.png
  • SoftNet2.png
  • BANER-G24.jpg
  • MGajewska.png
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 18:07

Uczniowie GCE liderami w turnieju MTM

W Gostynińskim Centrum Edukacyjnym odbyły się eliminacje rejonowe do XXII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z sędziów turnieju był Naczelnik WRD gostynińskiej komendy. 

Turniej odbył się pod patronatem honorowym Starosty Powiatowego w Gostyninie. Konkurencje obejmowały test wiedzy z zakresu ruchu drogowego, skrzyżowań i historii motoryzacji, jazda motorowerem i samochodem, pierwsza pomoc oraz przygotowanie do jazdy pojazdem. 
Już tradycyjnie za konkurencje teoretyczne, z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego,  odpowiadał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyninie kom. Paweł Trojanowski. Wiedzę uczniów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej sprawdzali strażacy z OSP w Sierakówku. Podobnie, jak w ubiegłym roku, kierownicy lokalnych OSK tj. Krzysztof Markus, Krzysztof Klejna, Andrzej Mordzak, Roman Garstka, odpowiadali za przeprowadzenie testów praktycznych – jazdy motorowerem i samochodem. Nadzór nad turniejem prowadziła Katarzyna Majewska z płockiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie, a sędzią głównym był p. Grzegorz Matuszewski – Kierownik wydziału organizacji egzaminów państwowych i szkoleń WORD we Włocławku. 
W eliminacjach wzięło udział 6 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z Płocka, Gąbina i Gostynina. Ostatecznie na finał wojewódzki MTM wyjadą uczniowie Technikum Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego, a indywidualnym zwycięzcą okazał się Kacper Zabłotowicz – uczeń GCE. 
Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczanie nagród i upominków uczestnikom turnieju, w którym uczestniczył Starosta Powiatu Gostynińskiego Tomasz Matuszewski, Katarzyna Majewska z Kuratorium Oświaty oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie nadkom. Radosław Romanowski. 

podkom. Dorota Słomkowska 

KPP w Gostyninie

 

Czytany 1416 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
Retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok