• MAJOR
  • Sławek2
  • kardia
  • kutno1

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • Dekra2.png
  • BANER-G24.jpg
  • SoftNet2.png
  • MGajewska.png
wtorek, 19 marca 2019 18:56

Fundusze sekurytyzacyjne – szansa na bezpieczny zysk?

Świadomość finansowa Polaków rośnie i dzisiaj już doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że odkładanie pieniędzy do skarpety nie jest ani bezpieczne, ani korzystne. Dlatego coraz więcej osób zaczyna interesować się inwestycjami, poszukując sprawdzonych instrumentów finansowych. Wciąż jednak niewiele z nich wie, czym są fundusze sekurytyzacyjne.

Fundusze sekurytyzacyjne powoływane są w celu nabywania wierzytelności. Podmiotami, które je im odsprzedają, są przede wszystkim banki, parabanki, firmy telekomunikacyjne, a także dostawcy prądu czy dostawcy usług komunalnych. Aby założyć fundusz sekurytyzacyjny, należy uzyskać zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego oraz wpis do rejestru funduszy inwestycyjnych w Sądzie Okręgowym.

Polski rynek funduszy sekurytyzacyjnych jest stosunkowo młody i dzisiaj przeważają na nim fundusze niestandaryzowane. W myśl przepisów takie podmioty muszą 75% wartości należących do nich aktywów przeznaczyć na pakiet wierzytelności. Kolejnym istotnym wyróżnikiem jest fakt, iż ich uczestnikami mogą zostać jedynie osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. W wyjątkowych przypadkach inwestorami działającymi w ramach funduszy niestandaryzowanych zostają również osoby prywatne. Warunkiem są odpowiednie zapisy w statucie danego funduszu sekurytyzacyjnego, a także minimalna kwota nabycia wynosząca 40 000 euro.

Jak dokładnie działają fundusze sekurytyzacyjne?

Największa część inwestycji funduszy sekurytyzacyjnych opiera się na lokowaniu aktywów w wierzytelności z kredytów hipotecznych, które posiadają zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Zgodnie z przepisami banki mają prawo odsprzedawać tego rodzaju wierzytelności różnego rodzaju instytucjom – w praktyce są nimi zazwyczaj właśnie fundusze sekurytyzacyjne. Wynika to z faktu, że tego rodzaju transakcje niosą ze sobą korzystne ulgi podatkowe.

Jak zarabiać dzięki funduszom sekurytyzacyjnym?

Rynek wierzytelności ma ogromny potencjał, jednak osoby indywidualne mogą się zastanawiać, w jaki sposób fundusze sekurytyzacyjne przyczynią się do pomnożenia ich prywatnych oszczędności. Odpowiedź jest prosta – dzięki pośrednictwu takich spółek jak Blue Investment Group, która nabywa nieruchomości z rynku wierzytelności, proponując inwestorom zakup obligacji korporacyjnych. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Big.biz.pl.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
Retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok