• NOVABUD2
 • baner do internetu 1000 x 300
 • bank24
 • garstka
 • spac

f  y    AKmedia  kino  bus   ochrona

PL

 • reklama-g24.jpg
czwartek, 07 czerwca 2018 15:19

Torowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim z 4 złotymi medalami dla UKS Zwoleń-Team

Dwa dni niesamowitych emocji, łez szczęścia i porażki. 2-3 czerwca 2018 r. na 200 metrowym torze wrotkarskim w Dusznikach-Zdroju zakończyły się Torowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim, w których udział wzięło ponad 300 licencjonowanych zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz kilkoro zawodników z Czech. 

Pomimo niesprzyjających prognoz pogody udało się rozegrać wszystkie planowane konkurencje mistrzowskie. Zawodom towarzyszyły również starty mastersów (również o tytuły MP) orazdzieci (również w osobnych kategoriach fitness). Impreza o najwyższej randze okazała się dużym sukcesem organizacyjnym i doskonałą promocją wrotkarstwa szybkiego w Polsce (dzięki transmisji on-line całych zawodów).

Tradycyjnie prym wiedli zawodnicy UKS Orlicy Duszniki Zdrój, TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski, UKS Znicz Kłodzko (kluby sportowe z 15 letnim doświadczeniem, z klasami sportowymi, z bazą sportową – specjalistycznymi torami o 200 metrowej pętli i profilowanymi łukami). Ponadto do walki o medale pretendowali mocni zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego (KS Pilica i IUKS Dziewiątka – z sekcji łyżwiarstwa szybkiego), Legii Warszawa i UKS Zryw Słomczyn. Pierwsze medale Torowych MP (w tym CZTERY ZŁOTE)wywalczyli reprezentanci jednego z nowych klubów w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich – UKS Zwoleń-Team /powiat gostyniński/:Maja Michalska – kat. juniorka B – 1 medal złoty na 5000 m „na punkty” 

Łukasz Flejszer – kat. masters – 3 medale złote na: 500 m sprint, na 3000 m i 1000 mPozostałe wyniki UKS Zwoleń-Team:KLAUDIA TYSZKIEWICZ – juniorka C
300 m sprint – III m w półfinale /miejsce 5-6/
3000 m na eliminacje – I miejsce w półfinale, w finale pominięta – błąd sędziów podczas wpisywania na listy elektroniczne 
500 m sprint – VI miejsce w finale
2000 m na punkty – IV miejsce /do trzeciego zabrakło 1 pkt/ADA KAFARSKA - kadetka
300 m sprint – III m w półfinale na 300 metrów /miejsce 5-6/
5000 m na eliminacje – V miejsce w finale /na 19 zawodniczek/
500 m sprint – IV miejsce w finale
3000 m na punkty – V miejsceOSKAR BERLIŃSKI - kadet
300 m sprint – dyskwalifikacja za falstarty
5000 m na eliminacje – IX miejsce
500 m sprint – V miejsce w półfinale
3000 m na punkty – XV miejsceMAJA MICHALSKA – juniorka B
500 m sprint – czas z ćwierćfinału nie daje awansu do półfinału
5000 m na eliminacje – VI miejsce /na 22 zawodniczki/
1000 m sprint – IV miejsce w finale
5000 m na punkty – I miejsce /ZŁOTY MEDAL Torowej Mistrzyni Polski/ŁUKASZ FLEJSZER - masters
500 m sprint – I miejsce /ZŁOTY MEDAL Torowego Mistrza Polski/
3000 m – I miejsce /ZŁOTY MEDAL Torowego Mistrza Polski/
1000 m sprint – I miejsce /ZŁOTY MEDAL Torowego Mistrza Polski/PAULINA PRZYBYSŁAWSKA – seniorka
500 m sprint – IV miejsce w półfinale”Na starcie widzieliśmy nowe teamy –  Akademię Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki (z obecną w Dusznikach medalistką olimpijską).
Moi zawodnicy zrobili ogromny postęp od ubiegłorocznych MP (w Tomaszowie Lubelskim zajmowaliśmy miejsca między: 15, a 19). Po Torowych MP w Dusznikach 2018 wyniki moich podopiecznych bardzo cieszą… zajęte IV miejsca (o 0,1s do trzeciego) na pewno pozostaną w pamięci, niedosyt, ale taki jest sport. Specjalistyczny tor, który w przyszłości powstałby w Gostyninie na pewno przyczyniłby się do osiągania wysokich wyników sportowych na Torowych Mistrzostwach Polski oraz międzynarodowej arenie.Wykonana systematyczna praca w okresie zimy, wiosny, doskonalenie umiejętności technicznych, dobieranie obciążeń w porównaniu z ubiegłym rokiem okazała się dużym skokiem i dobrym prognostykiem na nadchodzące Uliczne Mistrzostwa Polski, Puchary Polski w 2018. Serdecznie dziękuję zawodnikom za ambitną walkę z utytułowanymi zawodnikami  naszego kraju (w tym zeszłorocznymi Mistrzyniami Polski). Dziękuję rodzicom/opiekunom za słowa otuchy, wsparcie, dowóz oraz sponsorowi kasków - firmie CAPITAL CARS.   

Nasz udział i nawiązanie walki z elitą (w tym 4 złote medale) z całą pewnością były świetną wizytówką dla Miasta i Gminy Gostynin !” – mówi trener: Łukasz Flejszer

cyt. „I na koniec chyba największa sensacja - Uks Zwoleń-team - zawodniczki tego klubu widywane już były na imprezach ogólnopolskich, gdzie pokazywały się z dobrej strony, tymczasem w kategorii juniorek B, zawodniczka tego klubu Maja Michalska po pasjonującym wyścigu wywalczyła złoty medal! Brawo!” – pisze Prezes Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich p. Bartosz Pisarek

  Łukasz Flejszer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • struszczyk.png
 • 20200924_084132.jpg
 • ulanowska.png
 • slominski.png
 • morusiewicz.png
 • kwiatkowski.png
 • matuszewski.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin