• garstka
  • baner do internetu 1000 x 300
  • jysk
  • NOVABUD2
  • spac

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

DBlaszczyk2

  • reklama-g24.jpg
wtorek, 12 czerwca 2018 12:20

Młode blachy zagrały w Gostyninie [audio]

W Miejskiej Szkole Muzycznej I st. w Gostyninie odbyła się V edycja Gostynińskich Spotkań Instrumentów Dętych Blaszanych "Młoda Blacha". Marcin Walicki z CEA Łódź: Nie wyobrażamy sobie naszego regionu łódzkiego, bez Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie.  

W spotkaniach udział wzięło blisko sześćdziesięcioro uczestników ze szkół muzycznych z pięciu województw m.in: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego. 

W spotkaniach oprócz uczniów z naszej szkoły uczestniczyli także uczniowie z: PSM I i II st. w Zduńskiej Woli, PSM I st. w Skierniewicach, OSM I st. w Płocku, PSM I i II
w Sochaczewie, PSM I i II w Inowrocławiu, PSM I i II w Płocku, OSM I i II w Łodzi, PSM I st. w Płońsku, PSM I i II st. w Kutnie, MSA I st. w Mińsku Mazowieckim, ZSPiM I st. w Nowym Mieście Lubawskim, SM I st. w Uniejowie, PSM I i II st.w Kaliszu, PSM I st. w Iławie, SM I st. w Rypinie, PSM I i II st. w Pabianicach, PSM I st. w Warszawie, PSM I i II st. w Zduńskiej Woli.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z Gostynina - z klasy waltroni Andrzeja Sumlińskiego: Michał Sulma, Mikołaj Krysiak, Jin Jin Chen. Z klasy trąbki Krzysztofa Sadowskiego: Jaromir Cichor, Filip Toruniewski. Z klasy puzonu Tomasza Kacprzaka: Rafał Czura. 

W trakcie spotkań miały miejsce również warsztaty dla uczestników festiwalu oraz koncert dr. hab. Sławomira Cichora z Akademii Muzycznej w Łodzi. 

Wizytator z Centrum Edukacji Artystycznej, region Łódź - Marcin Walicki jest pełen podziwu dla organizatorów z Gostynina. 

Konkurs otworzył burmistrz Paweł Kalinowski życząc jak najlepszych wrażeń 

and.

  

 

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • RPawlowski.jpg
  • kielbasa.png
  • 20200804_081805.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok