G24

 • smyk

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
poniedziałek, 09 lipca 2018 10:20

Oszukać przeznaczenie

Ile razy jedna istota niewiele większa od kota może oszukać przeznaczenie? Mówi się że koty mają 7 żyć, jednak to historia 8-letniej suczki Merci jest wręcz niewiarygodna.

Merci jako szczeniak trafiła do schroniska. Udało jej się przetrwać. Nie umarła na choroby zakaźne jak wiele szczeniąt w takich miejscach, udało jej się stamtąd wydostać - została zaadoptowana jeszcze jako młoda sunia do jednej ze wsi w gminie Nowy Duninów, niestety nie była tam zbyt długo, zgubiła się nowym właścicielom i tułała po lesie.

Udało jej się przetrwać. Nie umarła z wycieńczenia, nie zabiła ją choroba odkleszczowa. Zlitowała się nad nią starsza Pani mieszkająca na Brzezinnej Górze. Sunia dostała budę i miskę z jedzeniem. Sunia mimo, że zachipowana nie wróciła do domu. Starsza Pani nie wiedziała, że psiak może być zachipowany. Merci żyła w spokoju kilka lat, wydała na świat parę miotów, bo niestety nie została wysterylizowana. Na podwórku starszej Pani biegał z nią psiak będący jednym z jej potomków. Niestety czarne chmury znów zawisły nad sunią. Starsza Pani zachorowała i zmarła. Psiaki zostały same na świecie...

Udało jej się przetrwać Trafiła do nas wraz ze swoim synem Bondem... Niestety, ale w ciągu 8 lat wiele się zmieniło i nie mogła trafić do swych pierwszych opiekunów. Już miało być dobrze, już miało jej nic nie grozić. Gdy okazało się że jej wieloletni podwórkowy towarzysz poważnie zachorował. Sunia w krótkim czasie znów straciła kogoś bliskiego.

Udało jej się przetrwać. U suczki zostały zdiagnozowane guzy sutków, ponieważ była w dość dobrej kondycji, zapisaliśmy ją na zabieg usunięcia guzów razem ze sterylizacją. W trakcie zabiegu okazało się, że sunia ma zaawansowane ropomacicze... gdyby narząd pękł nie miałaby szans na przeżycie, według weterynarza mogło to nastąpić w przeciągu kilku godzin. Zdążyliśmy w ostatniej chwili.

Udało jej się przetrwać. Merci jest już po zabiegu, mimo że los ją bardzo doświadczył, to ona cieszy się z każdego dnia. Chętnie chodzi na spacery. Dokazuje z innymi psami, tuli się do ludzi. Po chorobie nie ma już śladu. To niewielka 10 kilogramowa sunia, która z utęsknieniem czeka na swojego człowieka. Czy tym razem także uda jej się przetrwać? Nie pozwólmy tej istocie z tak ogromną siłą życiową do końca życia być bezdomnym psem... Niech z naszą pomocą znów oszuka przeznaczenie, niech znajdzie nowy dom. Skoro ona się nie poddaje my również nie możemy tracić nadziei i musimy o nią walczyć mocniej niż o inne psiaki.

Jeżeli ktoś chce Merci podarować prawdziwy kochający dom prosimy o telefon: 605 974 653.

Jeżeli ktoś nie może dać jej schronienia, a chciałby pomóc nam opłacić zabiegi i utrzymanie suni zachęcamy do wpłaty.

Dane do przelewu: Fundacja dla zwierząt Animal G(h)ost 45 2490 0005 0000 4500 5267 7358 Tytułem: darowizna na cele statutowe.

Czytany 3445 razy

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej w tej kategorii: « Daisy Pipi »

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • IMG_20230328_182618.jpg
 • IMG_20230325_115415.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE