• bank24
 • garstka
 • NOVABUD2
 • baner do internetu 1000 x 300
 • spac

f  y    AKmedia  kino  bus   ochrona

PL

 • reklama-g24.jpg
wtorek, 24 lipca 2018 11:27

Jubileusz 60-lecia Lwówianki

Puchar 60-lecia Lwówianki zdobyła Unia Czermno. W Lwówku trwają teraz ostatnie przygotowania do X Pikniku Rodzinnego LZS.

W niedzielę 22 lipca br. odbył się na boisku w Lwówku (gm. Sanniki) Międzypowiatowy Turniej Piłkarski o Puchar 60-lecia Lwówianki Lwówek. Po fazie grupowej rozegrano mecz o III miejsce i finał. Każde spotkanie trwało 30 minut. Zwyciężyła – na co dzień występująca w Płockiej Lidze Okręgowej Seniorów – drużyna Unii Czermno (pow. płocki). Jubileuszowe trofeum wręczył jeden z założycieli Lwówianki p. Jan Olczak. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Gostynińskiego p. Tomasz Matuszewski, na zawodach obecni byli również radni Rady Powiatu Gostynińskiego: p. Maria Wróblewska i p. Dariusz Wachowicz. Turniej został dofinansowany przez Mazowieckie Zrzeszenie LZS oraz Starostwo Powiatowe w Gostyninie.

Wyniki turnieju:

Grupa A:

Lwówianka Lwówek – Wisła Sobowo 1:2

Wisła Sobowo – Unia Czermno 0:2

Lwówianka Lwówek – Unia Czermno 1:1

Grupa B:

Zjednoczeni Bulkowo – Dąbrowianka Dąbrowice 0:0

Lwówianka Lwówek Juniorzy – Dąbrowianka Dąbrowice 0:2

Zjednoczeni Bulkowo – Lwówianka Lwówek Juniorzy 1:0

Mecz o III miejsce:

Zjednoczeni Bulkowo – Wisła Sobowo 1:1 (karne: 3:2)

Mecz finałowy:

Unia Czermno – Dąbrowianka Dąbrowice 5:1

Końcowa klasyfikacja:

 1. Unia Czermno
 2. Dąbrowianka Dąbrowice
 3. Zjednoczeni Bulkowo
 4. Wisła Sobowo

5-6. Lwówianka Lwówek / Lwówianka Lwówek Juniorzy

Wyróżnienia indywidualne:

Kamil Borkowski (Unia Czermno) – zawodnik turnieju

Damian Sztendor (Unia Czermno) – król strzelców (3 gole)

Przemysław Raczyński (Zjednoczeni Bulkowo) – najlepszy bramkarz

Turniej odbywał się w upalnej aurze, jednak nie brakowało emocji (kibice obserwować mogli między innymi konkurs rzutów karnych) i nagłych zwrotów akcji. Zawody oraz będąca ich zwieńczeniem ceremonia dekoracji drużyn i zawodników przyciągnęły wielu mieszkańców

Lwówka i okolicznych miejscowości. Dodatkowo mogli oni raczyć się przepyszną grochówką przygotowaną osobiście przez sponsora p. Daniela Cieślaka. Niestety na jubileuszową imprezę Lwówianki nie stawiła się (informując o tym organizatorów na godzinę przed rozpoczęciem zawodów i nie podając przyczyny) drużyna Witonianki Witonia z pow. łęczyckiego. Jest to o tyle przykre, że przed rokiem Lwówianka angażując niemałe środki finansowe wzięła udział w zawodach z okazji jubileuszu tamtejszego klubu. Witoniankę zastąpiła drużyna juniorów Lwówianki, która dodatkowo zmierzyła się z zespołem Oldbojów Lwówianki w okolicznościowym Meczu Pokoleń – spotkanie zakończyło się zwycięstwem starszych zawodników 2:0.

W najbliższą niedzielę, tj. 29 lipca 2018 roku, odbędzie się jubileuszowy X Piknik Rodzinny LZS w Lwówku. Impreza stanowić będzie zwieńczenie obchodów 60-lecia Lwówianki. Na scenie zostaną wręczone odznaczenia i nagrody dla działaczy, zawodników oraz sponsorów. Ponadto czas wszystkim obecnym umilą: Zespół Ludowy „Grzybowianki”, p. Tadeusz Kafarski oraz formacje disco polo: Junior, Quest, Focus oraz wschodząca gwiazda tego nurtu muzyki zespół Jagoda&Brylant. Dodatkową atrakcją będzie specjalny pokaz sceniczny w wykonaniu Dawida Krzyżowskiego – mistrza Polski w futbolowym freestyle’u (sztuczki piłkarskie) i finalisty mistrzostw świata w tej widowiskowej dyscyplinie. Organizatorzy przewidują również szereg konkursów sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i dorosłych. Oficjalne otwarcie pikniku i początek występów scenicznych o godz. 15:00. Zabawę poprzedzi Msza św. w kościele pw. MB Częstochowskiej w Lwówku celebrowana o godz. 10:15 w intencji dziękczynnej za 60 lat działalności sportowej Lwówianki.

 MATERIAŁ PRASOWY. Autor: Konrad Burdyka.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • matuszewski.png
 • struszczyk.png
 • morusiewicz.png
 • 20200924_141314.jpg
 • kubryn.png
 • kwiatkowski.png
 • JWypych.jpg
 • 20200924_084132.jpg
 • slominski.png
 • czapska.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin