• kutno1
 • wegiel
 • garstka

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

 • BANER-G24-1.jpg
 • AKmedia.png
 • BANER-G24-2-1.jpg
 • SoftNet2.png
poniedziałek, 30 lipca 2018 13:19

Dobra zabawa podczas IV Jarmarku św. Jakuba

Tegoroczny IV Jarmark św. Jakuba obfitował w wiele atrakcji. Święto miejskie odbywało się tradycyjnie już na terenie zamku gostynińskiego i podzamcza.

Pierwszego dnia od godzin południowych dzieci wspaniale bawiły się z Teatrem Wagabunda.

Kolejnym punktem programu było powitanie mieszkańców Gostynina i przybyłych gości przez Burmistrza Pawła Kalinowskiego, a wśród nich: posłankę na Sejm panią Annę Cicholską, pana Pawła Pachniewskiego – wiceprezesa Zarządu Energa Logistyka, wicestarostę pana Jana Kazimierza Krzewickiego wraz z małżonką, Jerzego Sochackiego – wójta gminy Szczawin Kościelny, ks. Ryszarda Kruszewskiego – dziekana dekanatu gostynińskiego oraz Krzysztofa Ławniczaka dyrektora Wydziału Polityki Społecznej.

Ponadto Burmistrz w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na to, że obecność wszystkich zebranych świadczy o tym, iż chętnie uczestniczą w życiu miasta, które słynie z gościnności. Na zakończenie swojej wypowiedzi otworzył IV Jarmark św. Jakuba.

Następnie zaprezentowana została rekonstrukcja historyczną hołdu ruskiego, którego aktorami byli mieszkańcy Gostynina oraz członkowie stowarzyszenia husarii i piechoty, profesjonalnie zajmujący się rekonstrukcjami wydarzeń historycznych. Należeli do nich: Fundacja Obowiązek Polski, Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Fundacja „Skrzydła Chwały”, Stadnina Ogierów w Łącku i Teatr Dramatyczny w Płocku. Należy dodać, że hołd ruski jest historycznie powiązany z naszym miastem, co jest doskonale widoczne na muralu znajdującym się na ścianie Miejskiego Centrum Kultury.

Kolejnym punktem programu było otwarcie dwóch wystaw zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina. Pierwsza z nich została przygotowana na dziedzińcu zamkowym pn. „Gostynin w fotografii – dawniej i dziś”. W godzinach popołudniowych dostępna na antresoli dla zwiedzających była kolejna wystawa zatytułowana „W drodze do Niepodległej”. Wystawa ta uświetniła setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Natomiast wieczorem wystąpili lokalni artyści w repertuarze na tzw. folk-ową nutę oraz dał koncert polski zespół Taraka, wykonujący muzykę z pogranicza popu, folku i rocka. Na zakończenie pierwszego dnia Jarmarku dyskotekę pod gwiazdami poprowadził Dj/Wodzirej Qbik, podczas której wszyscy doskonale się bawili.

W drugim dniu Jarmarku, odbywały się zabawy dla dzieci, prowadzone przez Teatr Wagabunda oraz koncert chrześcijańskiego zespołu La Pallotina.

Podsumowaniem i uwieńczeniem tego dnia był występ Kasi Góras - finalistki The Voice of Poland z 2016 roku, a gwiazda wieczoru zespół „Bracia”, swoim koncertem przyciągnął pod scenę tłumy.

Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom tegorocznego święta firmie PKN Orlen, a także Fundacji Energa, firmie Usługi Stolarsko - Tartaczne FHU Marek Sajak, Nadleśnictwu Gostynin, Nadleśnictwu Włocławek, Stadu Ogierów w Łącku i Staropolskiej Masarni Sp. z o.o. Sławomir Ciarka i Sadowski Adam Waldemar.

Słowa podziękowania należą się także Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie, służbom medycznym, które wykonywały badania ciśnienia, słuchu, poziomu cukru, a także Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Ochrony DES oraz pani Ewie Polańskiej za przygotowanie stoiska z rękodziełem.

Przypominamy, że organizatorami Jarmarku byli: Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie na czele z pania dyrektor Aleksandrą Milczarek, Urząd Miasta Gostynina, Agencja Rozwoju i Promocji Zamek Gostyniński, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina i Towarzystwo Miłośników Ziemi Gostynińskiej. Natomiast patronat medialny objęli: Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Telewizja "Media-Gost" Sylwester Ulanowski, Gazeta Lokalna, portale: gostynin 24, Teraz Gostynin i Gostynin info.

IV Jarmark św. Jakuba dobiegł końca – do zobaczenia za rok.

gostynin.pl

fot. christo

  

Czytany 2531 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+4 # Oj tam, oj tam 2018-07-30
Cytat z tekstu: "Należy dodać, że hołd ruski jest historycznie powiązany z naszym miastem, co jest doskonale widoczne na muralu znajdującym się na ścianie Miejskiego Centrum Kultury". Faktycznie to jest dowód niezaprzeczalny. Trudno o lepsze powiązanie historyczności Hołdu Ruskiego z Gostyninem...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # widz i obserwator 2018-07-30
ładny, przesadny i chwalebny artykuł. Podziękowania dla organizatorów, ale tylko jeden z organizatorów - MCK- ma dyrektora znanego z nazwiska, reszta dyrektorów jest anonimowa. Nie mają nazwisk ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # krystyna 2018-07-30
nie stado ogierów tylko Stajnia Gościnna Zagroda
Rozkosz Paweł
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • JSieradzka.jpg
 • EZgorzelski.jpg
 • SKucmaja.jpg
 • HWyrwa.jpg
 • AMajchrzak.jpg
 • MKozlowska.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok