• baner do internetu 1000 x 300
  • garstka
  • spac
  • NOVABUD2

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

DBlaszczyk2

  • reklama-g24.jpg
piątek, 07 września 2018 14:45

Sprawcy przemocy domowej za kratkami

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy znęcali się nad swoimi najbliższymi.

Sprawcy zwykle pod wpływem alkoholu wszczynali awantury domowe podczas których wyzywali, szarpali, bili i grozili. Sąd przychylił się do wniosków policji i prokuratury i zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt.

W niedzielne popołudnie dyżurny gostynińskiej policji odebrał zgłoszenie o awanturze domowej w Sannikach. Na miejscu policjanci ustalili, że 44-latek będąc pod działaniem alkoholu stosuje wobec swoich rodziców przemoc, grożąc przy tym pozbawieniem życia.

 Mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu agresora i mężczyzna trafił za kratki policyjnego aresztu. 

 Do podobnej sytuacji doszło we wtorek. Tym razem policjanci zostali wezwani do awanturującego się 44-latka z terenu gminy Gostynin. Mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu groził żonie i swojej matce. Również został zatrzymany w policyjnym areszcie. 

Skrupulatnie przeprowadzone przez policjantów czynności dowodowe umożliwiły przedstawienie obu mężczyznom zarzutu znęcania się nad najbliższymi. Obaj sprawcy przemocy domowej na wniosek policji i prokuratury zostali już tymczasowo aresztowani. 

Kodeks Karny za przestępstwo fizycznego i psychicznego znęcania się przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody (psychiczne, fizyczne lub materialne). Takie działanie jest przestępstwem ściganym przez prawo. 

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich stał się ofiarą przemocy ze strony członka rodziny, jeśli Twój partner/ka, dziecko lub inna osoba krzywdzi Ciebie lub Twoich bliskich - nie wahaj się i szukaj pomocy! Prawo jest po twojej stronie! 

Gdy sprawca przemocy wobec osób bliskich czuje się bezkarny, będzie dalej stosował przemoc, bez względu na składane obietnice - następnym razem może być znacznie gorzej!

Możesz zatrzymać przemoc! Możesz uzyskać pomoc dla siebie i swoich bliskich! 

podkom. Dorota Słomkowska 
KPP w Gostyninie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • RPawlowski.jpg
  • 20200809_210829.jpg
  • kielbasa.png
  • 20200804_081805.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok