• NOVABUD2
  • garstka
  • wegiel
  • baner do internetu 1000 x 300

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

 

gce1

piątek, 29 marca 2019 17:01

Warto spełniać marzenia

W twórczości młodej pisarki każda książka jest niepowtarzalna, każdy bohater inny. Skomplikowane postaci, magia emocji, doskonały warsztat, pasja tworzenia…

Ciepła i bezpośrednia, z głową pełną pomysłów, bez zbędnej kokieterii – taka jest Agata Kołakowska. Pisarka, z wykształcenia dziennikarka. Chciała pracować w tym zawodzie, ale rzeczywistość nieco rozjechała się z wyobrażeniami. – Brakowało mi możliwości pokazywania emocji. To nie było dla mnie. Postanowiłam napisać książkę, bo w niej mogę dowolnie „grzebać” w ludziach, ich uczuciach i emocjach – mówiła pisarka. W ciągu 10 lat napisała 14 powieści – obyczajowych, ale i wchodzących w gatunek thrillera psychologicznego. A pozycja 15 ukaże się jeszcze w tym roku. Każda książka jest niepowtarzalna, fabuła nie kręci się wokół podobnych tematów. Agata Kołakowska nie boi się trudnych tematów, potrafi do nich przekonać nie tylko wydawcę, ale przede wszystkim czytelników. – Piszę dla tych, którzy chcą mnie czytać – podkreśla, ubolewając jednocześnie, że tak mało ludzi interesują książki. Nie wyobraża sobie życia bez nich, nie tylko dlatego, że jest pisarką. Nietuzinkowe postaci, ich barwne losy, portrety psychologiczne – to wszystko powoduje, że powieści Agaty Kołakowskiej czyta się doskonale.

Czytanie wydanej w kwietniu 2018 roku książki „Wyrok na miłość”, możemy urozmaicić słuchaniem piosenek. Dzięki współpracy z artystami Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, pisarka miała stosowną wiedzę do zajęcia się wymyśloną przez siebie fabułą. A to, że nagle olśniło ją, że super by było nagrać płytę, jakby uzupełniającą tekst pisany, najlepiej świadczy o kreatywności autorki. Pomysł zyskał aprobatę i w rezultacie artyście wrocławskiego teatru muzycznego nagrali dwie piosenki i to w studiu samego Leszka Możdżera. Płyta z nimi dołączona jest do książki. To historia prawnika, który za wszelką cenę próbuje zrealizować swoje największe życiowe marzenie, którym jest napisanie i wystawienie musicalu. Ta powieść może rzeczywiście inspirować do spełniania swych marzeń.

„Pokrewne dusze”, również jedna z najnowszych powieści, jest doskonałym thrillerem psychologicznym. Skomplikowana relacja dwóch kobiet - terapeutki z pacjentką, wykracza poza przyjęte normy, a to z kolei powoduje poważne reperkusje.

Długo można by pisać o powieściach Agaty Kołakowskiej, które z powodzeniem, od samego początku, ukazują się w wydawnictwie Prószyński i S-ka. Najlepiej je przeczytać tak, jak uczynią to goście marcowego spotkania DKK w sannickim pałacu.

Monika Gadzińska

ECA Sanniki

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • MOstrowska.jpg
  • kotfasinska.png
  • BTomasik.jpg
  • MKomorowski.jpg
  • kalwasinski.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok