• baner do internetu 1000 x 300
  • jysk
  • garstka
  • spac
  • NOVABUD2

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

  • reklama-g24.jpg
czwartek, 25 kwietnia 2019 22:32

Policjanci na „Dniu Bezpieczeństwa” w Pacynie

Już po raz kolejny policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową w Pacynie do udziału w „IV Dniu Bezpieczeństwa”. Przeprowadzone pogadanki i ćwiczenia miały na celu zwrócenie uwagi uczniów na zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać w codziennym życiu oraz w jaki sposób można im zapobiegać. 

Takie spotkania to wspaniały sposób na to, aby zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa przekazywać w połączeniu z wspaniałą zabawą. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że dzieci lepiej zapamiętują informacje, jeżeli towarzyszy im zabawa. Tak właśnie było dzisiaj (25.04.) w Szkole Podstawowej w Pacynie.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyninie zachęcali do poznawania przepisów i znaków drogowych, noszenia opasek i kamizelek odblaskowych. Omówili również przepisy obowiązujące rowerzystów oraz przygotowali dla uczniów rowerowy tor przeszkód. Natomiast policjant, który na co dzień zajmuje się profilaktyką społeczną, informował uczniów o odpowiedzialności karnej nieletnich i zaprezentował film profilaktyczny „Więzienie stracony czas”. Przestrzegał też przed niebezpieczeństwami wynikającymi z zagrożeń w zakresie nierozsądnego korzystania z sieci Internet.

W blokach tematycznych uczestniczyli również strażacy z KP PSP w Gostyninie oraz OSP Pacyna, którzy omówili zasady bezpieczeństwa na wypadek pożaru oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli również okazję do rozmowy z przedstawicielami służby zdrowia, KRUS-u, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Gostynina, MONAR-u oraz Stowarzyszenia „Rodzinny Klub Abstynenta Przystań Życia” z Żychlina.

Hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Bezpieczeństwa było „Bezpiecznie i zdrowo”. Dlatego ważne jest, by uczniowie zapamiętali, że zdrowie jest wartością nadrzędną i trzeba dbać o własne bezpieczeństwo. 

podkom. Dorota Słomkowska

KPP w Gostyninie

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • 20200803_084256.jpg
  • 20200804_081805.jpg
  • 20200731_112454.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok