• spac
 • jysk
 • baner do internetu 1000 x 300
 • NOVABUD2
 • garstka

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

 • reklama-g24.jpg
wtorek, 30 kwietnia 2019 18:50

Majówka na drogach – szerokiej drogi

Długi majowy weekend to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Gostynińscy policjanci dołożą wszelkich starań, by tegoroczna majówka była bezpieczna.

W tym roku policyjne działania „Majowy weekend 2019″ rozpoczęły się dziś (30 kwietnia) i potrwają do niedzieli (5 maja).

Przez kilka najbliższych dni na drogach naszego powiatu może zrobić się tłoczno. Wiele osób korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać. Większy ruch panował będzie z pewnością na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu.

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – kierowców i pieszych. Liczne policyjne kontrole, które będą prowadzone na polskich drogach mają jeden, główny cel – aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierają się na „majówkę”, wrócili z niej tylko z pozytywnymi wrażeniami – bezpiecznie, cało i zdrowo.

Jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy z homologacjami, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie jak apteczka czy kamizelka odblaskowa.

WYRUSZAJĄC W DROGĘ – OPRÓCZ STANDARDOWEGO WYPOSAŻENIA – ZABIERZMY ROZSĄDEK – TO GWARANCJA BEZPIECZNEGO DOTARCIA DO CELU!

- wyjedźmy wcześniej w drogę – wypoczęci i trzeźwi,
- zaplanujmy trasę uwzględniając warunki drogowe i pogodowe,
- starajmy się odpoczywać w drodze – róbmy częste przerwy,
- zadbajmy by wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone były w fotelikach,
- stosujmy się do poleceń policjantów,
- przestrzegajmy ograniczeń prędkości,
- uważajmy na pieszych, rowerzystów i motocyklistów.

Jeśli zauważysz na drodze samochód, który jedzie bardzo agresywnie i niebezpiecznie - daj się wyprzedzić, przepuść go - zawiadom Policję - działając w ten sposób możesz komuś uratować życie!

Przypominamy, że w każdej chwili możemy sprawdzić stan trzeźwości w każdej jednostce Policji. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze, spowodowanych budową czy zdarzeniem drogowym będziemy mogli pojechać inną drogą.

Jednocześnie przypominamy, że obowiązywać będą zakazy poruszania się po drogach samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów: 
30 kwietnia 2018 roku od godziny 18:00 do godziny 22:00, 
1 maja 2018 roku od godziny 8:00 do godziny 22:00, 
2 maja 2018 roku od godziny 18:00 do godziny 22:00, 
3 maja 2018 roku od godziny 8:00 do godziny 22:00. 

Podczas długiego majowego weekendu nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać policjanci, jednak bezpieczny wypoczynek w dużej mierze zależy od nas samych.

W świecie, którym króluje bezustanny stres, pośpiech oraz nadmiar obowiązków zarówno domowych jak i zawodowych, zwolnijmy trochę, a na pewno z naszymi rodzinami dotrzemy do celu cało i zdrowo.

asp. Paweł Łuczak
KPP w Gostyninie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • 20200803_084256.jpg
 • 20200804_081805.jpg
 • LRutkowski.jpg
 • LWlodarczyk.jpg
 • 20200730_104141.jpg
 • 20200731_112454.jpg
 • LWasilewski.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok