• garstka
  • NOVABUD2
  • baner do internetu 1000 x 300
  • spac

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

DBlaszczyk2

  • reklama-g24.jpg
piątek, 17 maja 2019 09:52

Spotkanie z autorką i ilustratorką

W środę (14.05) odbyła się kolejna impreza w ramach obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Były to „Odwiedziny Basi” - spotkania z Zofią Stanecką i Marianną Oklejak, autorką i ilustratorką serii książek o Basi.

Z inicjatywy Biblioteki dla dzieci i młodzieży spotkanie autorskie odbyło się w kawiarni Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie. Uczestnikami były przedszkolaki najstarszych grup z Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola nr 4 w Gostyninie.
Drugie spotkanie zaaranżowane przez naszą Filię nr 1 przeznaczone było dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie.

Panie: Zofia i Marianna spotkanie rozpoczęły od przeczytania fragmentu książki o Basi. Tytułowa Basia jest przedszkolakiem i choć nie jest ideałem, to ma wielu przyjaciół. Bo jest taka, jak dzieci, które przychodzą na spotkania z nią. Razem z rodzicami i dwójką braci mieszka w Polsce, przeżywa rożne perypetie i ma olbrzymią wyobraźnię. Podczas spotkania dzieci, także musiały wykazać się swoją wyobraźnią. Odpowiadały m.in. na pytania jak: Jak powstaje książka, co potrzebuje pisarz żeby ją napisać, w jakich miejscach może ją napisać, w jaki sposób i co jest niezbędne, aby powstała książka. Odpowiedzi dzieci od razu były przedstawiane w formie rysunków, przez ilustratorkę Mariannę Oklejak. Z rysunków tych można było odgadnąć m.in., że najlepszymi miejscami do pracy dla Zofii Staneckiej są: kanapa lub wanna, gdzie pisarka wpada na najlepsze pomysły.
Trzeba przyznać, że pomysłów i naszym przedszkolakom nie brakowało.

W drugiej części spotkania obie panie przedstawiły dzieciom, w formie teatrzyku, bajkową Basię i jej tatę oraz wymarzoną przez Basię podróż na statku, poznanie piratów a przede wszystkim zdobycie skarbu, którym jak się okazało był ulubiony przysmak taty, czyli śledzie. Spotkania zakończyło się wspólnym omówieniem rysunków wykonanych własnoręcznie na spotkaniu przez dzieci.
Zarówno Biblioteka dla dzieci i młodzieży oraz Filia nr 1 w swoich zbiorach posiada wiele książek tej autorki – dlatego serdecznie do nas zapraszamy!

MBP Gostynin

  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • kielbasa.png
  • 20200809_210829.jpg
  • RPawlowski.jpg
  • 20200804_081805.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok