• garstka
  • wegiel
  • kutno1

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

  • AKmedia.png
  • SoftNet2.png
poniedziałek, 27 maja 2019 11:10

Dzień Rodziny z gostynińską Policją

Gostynińscy policjanci byli gośćmi dzieci podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego przez MOPS Gostynin – Punkty opieki nad dziećmi do lat 3 „Zaczarowana Karina” i „Bajkowy Zakątek”. Nie tylko dzieci były ciekawe i dociekliwe podczas oglądania policyjnego sprzętu. Spotkanie odbyło się w bardzo rodzinnej i miłej atmosferze.

Jak co roku policjanci z KPP w Gostyninie są zapraszani przez organizatorów festynów na spotkania z najmłodszymi mieszkańcami. W piątek (24.05.) uczestniczyli w pikniku z okazji „Dnia Rodziny”. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji m.in. malowanie buziek, pokazy sztuk walki czy robienie mydła. Dodatkową atrakcją dla licznie zgromadzonych na świeżym powietrzu rodzin było przybycie przedstawicieli lokalnych służb. Najmłodsi mogli z bliska zobaczyć nie tylko radiowóz policyjny, ale także wóz strażacki czy karetkę pogotowia.

Najmłodsi mieli okazję usiąść za kierownicą radiowozu i włączyć sygnały świetlne. Odważni mogli przymierzyć kask, kamizelkę i tarczę którą wykorzystują policjanci podczas zabezpieczania dużych imprez sportowych np. meczy piłki nożnej. Dzieci podczas rozmowy z policjantami usłyszały między innymi jak bezpiecznie poruszać się po drodze, co robić w sytuacji zagrożenia, pod jakie numery telefonów powinny zadzwonić oraz też jak się mają w takich sytuacjach zachować. Natomiast dorośli mieli okazję poznać nowe narzędzia policji takie jak aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, Moja Komenda a także zapoznać się ze szczegółami programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

W trakcie pikniku udzielano również informacji o procedurze naboru do służby w policji.

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • JMachala.jpg
  • AMatecki.jpg
  • Jozefczyk.png
  • MCiesielski.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok