• kutno1
  • garstka
  • bsbs

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

  • SoftNet2.png
  • AKmedia.png
  • BANER-PSY-G24.jpg
piątek, 28 czerwca 2019 13:00

Zalew Piechota zaprasza

Zalew Piechota to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w naszym regionie.

Zalew Piechota leży na granicy miasta i gminy Gostynin, jest to zbiornik retencyjny, wykorzystywany rekreacyjnie (pow. 7 ha, głębokość - do 2 m). Jest bardzo ciekawie usytuowana plaża pomiędzy drzewami, a także miejsce na zaplecze gastronomiczne. Ten sztuczny zbiornik wodny został wybudowany w 70-tych latach ubiegłego wieku głównie dla celów rekreacyjnych. Okolica Zalewu jest miejscem spacerów mieszkańców Gminy i Miasta Gostynin.

Stowarzyszenie Miłośników Zalewu Piechota jest dzierżawcą Zalewu Piechota w gm. Gostynin i łowiska wędkarskiego, które cieszy się ogromną popularnością wśród wędkarzy. Działalność statutowa Stowarzyszenia jest finansowana ze składek członkowskich i darowizn. Do współpracy przy realizowanych inicjatywach Stowarzyszenie zaprasza przedstawicieli samorządu, lokalne organizacje pozarządowe, przedsiębiorców i sponsorów. Dzięki tej współpracy z powodzeniem udaje się organizować m.in. zawody wędkarskie czy pełen atrakcji dla najmłodszych Dzień Dziecka nad Zalewem Piechota, również Bieg Zamkowy w 2019 część trasy miał obok Zalewu.

Dzięki dużemu zaangażowaniu członków i przyjaciół Stowarzyszenia udało się zrealizować wiele działań przywracających dawne piękno Zalewu Piechota (m.in. prace porządkowe, zarybianie zbiornika).

Dla odwiedzających Zalew Piechota są boiska do siatkówki i piłki nożnej plażowej, przygotowano zaplecze do grillowania wraz z wiatą, ławkami, koszami na śmieci. Dzięki współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i darczyńcami powstał też mały plac zabaw wyposażony w zjeżdżalnię, huśtawkę, domek, bujaki, jeździki, piaskownicę, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych spacerowiczów.

Przygotowano również stanowisko wędkarskie by z łowiska na Zalewie Piechota mogły korzystać osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Niezwykle cennym przedsięwzięciem zrealizowanym przez Stowarzyszenie jest projekt pn. „Promocja i zastosowanie odnawialnych i ekologicznych źródeł energii poprzez zakup i montaż lamp solarnych LED nad Zalewem Piechota”. Projekt został zrealizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem GCR. Na jego realizację pozyskano dotację w wysokości 48 830 zł z LGD „Aktywni Razem”. Przeprowadzona modernizacja oświetlenia nad Zalewem Piechota przez zakup i montaż 14 lamp solarnych LED umożliwia korzystanie z tego pięknego miejsca również wieczorem i w czasie krótszych dni jesienno-zimowych. Co ważne, właściwe oświetlenie terenu podnosi także stan bezpieczeństwa w okolicy. Aby zwiększyć bezpieczeństwo odwiedzających w tym miejscu działa monitoring.

Stowarzyszenie podejmuje kolejne próby pozyskania środków zewnętrznych na realizację cennych inicjatyw dla mieszkańców. W ostatnich tygodniach Stowarzyszenie złożyło kolejny wniosek o grant do LGD „Aktywni Razem” na zakup i montaż pasa transmisyjnego gumowego, co pozwoli na doskonałe utwardzenie części ścieżki wzdłuż Zalewu Piechota. Dzięki likwidacji barier będzie miało miejsce szersze udostępnienie Zalewu Piechota, umożliwienie osobom niepełnosprawnym oraz osobom z wózkami dziecięcymi czy innym spacerowiczom swobodnego poruszania się i podziwiania piękna zbiornika wodnego i okolicy.

Zapraszamy nad Zalew Piechota, by w letni, wakacyjny czas podziwiać piękno tego miejsca i odpoczywać z przyjaciółmi i rodziną.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+2 # Rodzic 2019-06-30
Panie Dariuszu,prosimy o pogonienie tych pijaków,bo aż strach przechodzić z dziećmi obok tych ochlapusów i słuchać tego śmiechu co przypomina rżenie konia,lub kwiczenie świni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # fakt 2019-06-28
Cudne miejsce,wielkie dzięki za to co Pan robi,szkoda,że inni nie potrafią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Dariusz Szymański 2019-06-28
Dziękuje za wstawienie artykułu.Niech korzystający z uroków Zalewu Piechota wiedzą że jak się chce to można i bez kasy podatników.Miłego korzystania .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • bielinska.png
  • 20200120_154014.jpg
  • 20200120_100703.jpg
  • 20200120_100723.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok