• NOVABUD2
  • garstka
  • wegiel

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

siadaczka24

 

  • AKmedia.png
  • SoftNet2.png
czwartek, 08 sierpnia 2019 22:43

Kontrola dróg

Gostynińscy policjanci rozpoczynają lustrację dróg pod kątem prawidłowego oznakowania, głównie w rejonach placówek oświaty.

Funkcjonariusze prowadzą kontrole w ramach zbliżającej się akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, by dzieci i młodzież mogły bezpiecznie poruszać się po drodze przez kolejny rok szkolny. 

Lustracja dróg dokonywana będzie pod kątem sprawdzenia zasadności istniejącego oznakowania z uwzględnieniem natężenia ruchu, ukształtowania terenu, geometrii drogi, a także prawidłowości ustawienia i stanu technicznego znaków drogowych, urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających oraz ich widoczności. Kontrole wykonywać będą policjanci wraz z przedstawicielami szkół oraz zarządcami dróg. Zastrzeżenia komisji dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg zostaną ujęte w protokole, na podstawie którego systematycznie usuwane będą wskazane nieprawidłowości. 
Przy tej okazji, zachęcamy również mieszkańców do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jedną z kategorii jest niewłaściwa infrastruktura drogowa, czy zła organizacja ruchu drogowego. Każdy ma możliwość dodania szczegółowego opisu zgłaszanego problemu. Policjanci odczytując z Mapy zgłoszenia sprawdzą je, zweryfikują, a w przypadku potwierdzenia, informacje przekażą do zarządów dróg. Dlatego też zapraszamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i włączenie się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. 
Razem możemy zadbać o to, aby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie poruszać się po drodze przez kolejny rok szkolny. 

podkom. Dorota Słomkowska 
KPP w Gostyninie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • J.png
  • W.png
  • zajac.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok