• baner do internetu 1000 x 300
  • NOVABUD2
  • spac
  • jysk
  • garstka

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

DBlaszczyk2

  • reklama-g24.jpg
czwartek, 22 sierpnia 2019 22:20

40. urodziny Stanicy Harcerskiej w Gorzewie

Sportowo i muzycznie zapowiada się sobota, 24 sierpnia, w Stanicy Chorągwi Mazowieckiej ZHP. Tego dnia od godziny 12.00 planowany jest piknik rodzinny, koncert piosenki harcerskiej i turystycznej oraz gry i zabawy dla dzieci. W tym roku bowiem Stanica Harcerska w Gorzewie świętuje 40-lecie swojej działalności. Jak na jubileusz przystało, będzie też urodzinowy tort, odśpiewanie tradycyjnego „100 lat” i wspólna fotografia.

Zaczęło się 40 lat temu, 22 lipca 1979 roku ok. godziny 11.00, Naczelnik ZHP druh harcmistrz Jerzy Wojciechowski otworzył w Gorzewie Stanicę Harcerską Chorągwi Mazowieckiej ZHP.

Kto był tam choć raz ten wie, czym dla harcerzy i instruktorów jest to miejsce. Ten magiczny harcerski skrawek Mazowsza położony jest nad malowniczym jeziorem Sumino. Z jednej strony przylega do wsi, z drugiej do leśnych, pagórkowatych terenów Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Miejsce powstania niezliczonych przyjaźni, niezapomnianych przygód, a przede wszystkim wychowania kilku kolejnych pokoleń zuchów, harcerek i harcerzy, instruktorek i instruktorów.

Cztery dekady mazowieckiej Stanicy będziemy świętować w sobotę 24 sierpnia. Od godziny 12.00 czekamy na wszystkich – zuchów, harcerzy, instruktorów, rodziców i sympatyków Związku Harcerstwa Polskiego, a także każdego kto zechce spędzić ten dzień z harcerzami.

- I nie ma znaczenia czy wypoczywałeś lub pracowałeś w Gorzewie, byłeś tam na Rajdzie „Wisła”, Dniach Chorągwi czy niezliczonej liczbie imprez. Obojętne, czy byłeś uczestnikiem obozu harcerskiego, „Pogodnego lata”, obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Jeżeli byłeś w Gorzewie, koniecznie MUSISZ na urodziny stanicy przyjechać. Jeżeli (jeszcze) nie byłeś, przyjedź TYM BARDZIEJ. Spotkaj starych i poznaj nowych przyjaciół. Przypomnij sobie, a może pokaż swoim dzieciom lub zobacz sam czym jest Stanica Harcerska w Gorzewie. I koniecznie spróbuj gorzewskiej grochówki - zaprasza do wspólnego świętowania 40. urodzin Stanicy Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP hm. Cezary Supeł.

Z harcerskim pozdrowieniem,

Czuwaj!

phm. Anna Wasilewska

Chorągiew Mazowiecka ZHP

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • 20200804_081805.jpg
  • 20200731_112454.jpg
  • 20200803_084256.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok