• baner do internetu 1000 x 300
  • garstka
  • NOVABUD2
  • spac

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

JZ

czwartek, 14 listopada 2019 14:00

Podsumowanie działań „Listopadowy weekend”

W dniach 08-11 listopada policjanci prowadzili wzmożone działania „Listopadowy weekend 2019”. Aż 43 kierujących zostało zatrzymanych do kontroli drogowej przez policjantów gostynińskiej drogówki w związku z przekroczeniem prędkości w tym 3 przekroczyło prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Działania prowadzone policjantów w związku z długim weekendem miały na celu zminimalizowanie zdarzeń drogowych poprzez zdecydowane reagowanie na wykroczenia i przestępstwa wpływające  na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar. W trakcie akcji mundurowi szczególną uwagę zwracali na kierujących będących pod działaniem alkoholu, przekraczających dozwoloną prędkość czy dopuszczających się wykroczeń zagrażających bezpieczeństwu pieszych.

Policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy z udziałem nietrzeźwego kierującego (o którym pisaliśmy na gostynin24 - przyp. red.) oraz 4 niegroźne kolizje drogowe, zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych oraz 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, w jednym przypadku kierujący nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec powiatu żyrardowskiego który w miejscowości Sieraków jechał 108 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Kontrole stanu trzeźwości pozwoliły na zatrzymanie 1 nietrzeźwego kierującego pojazdem mechanicznym oraz 1-go, który w tym stanie wsiadł na rower. Funkcjonariusze ujawnili również blisko 65 wykroczeń drogowych z czego przeważająca ilość to przekroczenia prędkości.

Ponadto w dniu 08.11 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie prowadzili ogólnopolskie działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie działań skontrolowali 25 pojazdów z czego 11 kierujących w związku z przekroczeniem prędkości.

sierż.szt. Łukasz Rydzewski
KPP w Gostyninie

fot. christo

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • slominska.png
  • JZiolkowska.jpg
  • 20200715_175624.jpg
  • browarska.png
  • 20200715_175602.jpg
  • 20200715_102735.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok