• spac
  • garstka
  • baner do internetu 1000 x 300
  • NOVABUD2

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

JZ

poniedziałek, 18 listopada 2019 23:15

X Dzień Seniora w Białotarsku

Pod hasłem „Zdrowo jemy, zdrowi być chcemy” w Białotarsku w niedzielę (17.11) z udziałem władz Gminy spotkali się seniorzy.

Uroczystość była podsumowaniem warsztatów kulinarnych podczas, których uczono się przygotowywać zdrowe pasty kanapkowe według przepisów dietetyka klinicznego Piotra Zduńczyka. Na warsztatach przygotowywane były m.in. owocowe jogurty, szaszłyki owocowe i owocowe budynie.

Podczas wygłoszonej prelekcji Piotr Zduńczyk zachęcał do zdrowego jedzenia i aktywnego spędzania czasu. Przypomniał jak ważna dla naszego życia i zdrowia jest woda.

Po prelekcji odbyły się indywidualne konsultacje.

W części artystycznej wystąpiła Zenona Radzka, poetka ziemi gostynińskiej, dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku, zespół ludowy „Grzybowianki" z Gminy Słubice. Wszyscy artyści przygotowali swoje programy tematycznie związane z seniorami.

W trakcie uroczystości  uhonorowano najstarszych obecnych na sali seniorów, życząc Im zdrowia, szczęścia i długich lat życia. Dwie seniorki otrzymały upominki w postaci książek pt." Zdrowie na talerzu". 

Na koniec odbyło się wspólne śpiewanie popularnych piosenek biesiadnych oraz degustacja zdrowych past kanapkowych, jogurtów, budyni, owoców, a także zdrowych ciast (pierników, ciast drożdżowych, rogalików, ciast marchewkowych i innych) przygotowanych przez KGW w Białotarsku.  

Na stolikach były wydrukowane teksty piosenek biesiadnych oraz przepisy past kanapkowych, opracowanych według receptury Piotra Zduńczyka, które można było zabrać do domu i wykorzystać we własnej diecie.

Uroczystość odbyła się w siedzibie OSP w Białotarsku. Na uroczystość byli zaproszeni przedstawiciele władz gminnych, powiatowych, kościelnych i seniorzy.

Wójt Edmund Zieliński życząc seniorom wszelkiej pomyślności zapewniał o kolejnych podobnych spotkaniach.

Uroczystość w Białotarsku była zadaniem dofinansowanym ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu pod nazwą „Bony dla seniorów" realizowanego przez Stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości.

Anna Woźniak/and.

mazowsze2

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • 20200715_102735.jpg
  • 20200715_175602.jpg
  • JZiolkowska.jpg
  • slominska.png
  • browarska.png
  • 20200715_175624.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok