• NOVABUD2
 • garstka
 • dekra1
 • spac

f  y    AKmedia  kino  bus   ochrona

 • reklama-g24.jpg
poniedziałek, 28 września 2020 16:15

Srebrną odznaką wyróżniono mł. insp. Roberta Kopra I Zastępcę Komendanta KPP Gostynin

W trakcie dzisiejszej uroczystej zbiórki 17 nowych policjantów złożyło ślubowanie, po którym rozpoczną służbę na Mazowszu. Natomiast 57 funkcjonariuszy z całego garnizonu wyróżnionych zostało Odznaką Zasłużony Policjant.

17 nowo przyjętych policjantów wypowiadając słowa roty „Służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia” złożyło ślubowanie, które przyjął Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion. W gronie ślubujących były 4 policjantki. Funkcjonariusze po szkoleniu, służbę pełnić będą w 12 jednostkach naszego garnizonu, w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Radomiu i w Płocku oraz w KWP zs. w Radomiu.

W uroczystości udział wzięli Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podinsp. Piotr Janik i insp. Dariusz Krzesicki, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. mazowieckiego podinsp. Dariusz Brzezicki, Przewodnicząca Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji Pani Anna Kwasiborska, Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu ksiądz kanonik Mirosław Dragiel oraz kadra kierownicza mazowieckiego garnizonu Policji.

Po ślubowaniu Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion oraz podinsp. Piotr Janik i insp. Dariusz Krzesicki wręczyli odznaczenia resortowe. Złotą Odznakę Zasłużony Policjant otrzymały 2 osoby, insp. w stanie spoczynku Wiesław Nasiłowski - były Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim, od maja na emeryturze i mł. insp. Witold Krawczyk - Naczelnik Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu. Srebrną odznaką wyróżniono 7 osób: mł. insp. Roberta Kopra I Zastępcę Komendanta z KPP w Gostyninie, podinsp. Ewę Dmochowską z KPP w Ostrowi Mazowieckiej, podinsp. Grzegorza Szczepaniaka Zastępcę Naczelnika Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych, nadkom. Sebastiana Kopyckiego Naczelnika Wydziału Kryminalnego KMP w Radomiu, nadkom. Rafała Stępnia Zastępcę Naczelnika Wydziału Postępowań Administracyjnych, kom. Krzysztofa Nobisa Naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP, kom. Arkadiusza Wojtowicza Zastępcę Naczelnika Wydziału Łączności i Informatyki KWP zs. w Radomiu. Wśród 48 osób, które otrzymały Brązową Odznakę Zasłużony Policjant znaleźli się: st. asp. Norbert Cibor z Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu i mł. asp. Marta Lewandowska oficer prasowy z KMP w Płocku.

W trakcie swojego wystąpienia nadinsp. Michał Ledzion zwrócił się do nowo przyjętych policjantów, żeby czerpali z doświadczenia swoich starszych kolegów, aby za parę lat również na ich mundurach znalazło się to zaszczytne odznaczenie. Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu pogratulował wszystkim nowo przyjętym i wyróżnionym policjantom. Niestety ze względów sanitarnych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ślubowania, odbyło się ono bez szerokiego grona gości i bliskich ślubujących policjantów.

Wszystkim ślubującym i odznaczonym serdecznie gratulujemy.

KPP Gostynin


Podinsp. Robert Koper służbę w Policji rozpoczął w kompanii patrolowo-interwencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Płocku w 1994 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych m.in. był Kierownikiem Posterunku Policji w Wyszogrodzie, Dyżurnym oraz Zastępcą Naczelnika Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego płockiej komendy. W 2014 roku został mianowany na stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku.

4 marca 2020 roku powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie.

gostynin24

Bądź na bieżąco

Polub nas na facebooku

Subskrybuj nas na youtube

fb yt

Komentarze  

+5 # janosik 2020-09-28
a co obchodzi zwyklego mieszkanca ze sie nagradzają i zwalniają a jakie podwyzki dostają to juz tajne a o poprzednim zastepcy jak odszedł z dnia na dzien to była cisza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # smutno jest 2020-09-28
jeden dostanie krzyż żelazny"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • toruniewska.png
 • 20201020_102639.jpg
 • AFilipczak.jpg
 • 20201019_135516.jpg
 • paczynski.png
 • JSwiatek.jpg
 • stepniak.png
 • matuszewska.png
 • MRozycka.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin