• garstka
 • kutno1
 • wegiel

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

 • AKmedia.png
 • BANER-G24-1.jpg
 • SoftNet2.png
 • BANER-G24-2-1.jpg
środa, 17 stycznia 2018 20:30

XV Mercedesem po Wiśle Classic Days: 15-17 czerwca 2018

Trudno w to uwierzyć, ale w dniach 15-17 czerwca 2018 roku odbędzie się piętnasta edycja imprezy, która już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń miłośników klasycznych i zabytkowych Mercedesów! Niestrudzony Maciej Kulas zaprasza po raz kolejny do Płocka i zapewnia, że nie będzie czasu na nudę.

Mimo iż Mercedesem po Wiśle Classic Days po raz pierwszy odbyło się w 2003 roku organizatorzy zapewniają, że ani myślą popadać w rutynę. Tym razem Mercedesy wjadą na ul. Tumską w Płocku – czyli pasaż pieszy ciągnący się przez całe centrum miasta aż po starówkę.

Wszystko zacznie się w piątek, 15 czerwca od wieczornego rejsu po Wiśle statkiem wycieczkowym M/S Marianna, choć nie jest to jeszcze oficjalna część imprezy. Warto przypomnieć jednak, że stąd wzięła się właśnie nazwa płockiego Classic Days. Mercedesem po Wiśle wystartuje dzień później. W sobotę 16 czerwca wszyscy spotkają się przed południem w salonie Yamaha Moto-Kom w Słupnie (trasa z Warszawy), bowiem tam usytuowana będzie recepcja tegorocznego MPW. Około godz. 13.00 kolumna Mercedesów ruszy do Płocka na ul.Tumską gdzie na odcinku od ul. Królewieckiej aż po Plac Narutowicza zaplanowano statyczną prezentację pojazdów i najnowszych modeli marki. Tam też o godz. 17.00 na scenie przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki zagra o 17.00 zespół Farben Lehre. Wieczorem w Hotelu Tumskim przewidziano uroczystą galę połączoną z rozdaniem nagród i kolacją. Następnego dnia zaplanowano wspólny wyjazd plenerowy.

Jak co roku organizatorzy spodziewają się około 80 zabytkowych Mercedesów z lat 1930-1990. Ekspozycja wzdłuż całej ul.Tumskiej to doskonały pomysł na promocję tej ciekawej i nieco zapomnianej ulicy Płocka. Przed erą centrów handlowych to właśnie tu toczyło się życie miasta, a dogodny dojazd i szeroki pasaż pieszy ciągnący się przez parę przecznic tylko ułatwiał zakupy czy spędzanie wolnego czasu. To właśnie na ulicy Tumskiej wiele lat temu Płocczanie zabierali swoje dzieci do słynnego Hortexu na lody Melba czy na niedzielne seanse do Kina Przedwiośnie. Także tu znajdowała się główna siedziba banku PKO, sklepy z odzieżą, elektroniką czy Dom Towarowy Centrum. Swoje usługi na Tumskiej oferowali szewcy, zegarmistrzowie czy optycy. Były tu także hotele czy restauracje a także słynny klub Metalowiec. Maciek Kulas, który nie na darmo otrzymał tytuł Płocczanina Roku postanowił organizując Mercedesem po Wisle Classic Days przypomnieć to miejsce uczestnikom, dziennikarzom i mieszkańcom Płocka.

Partnerami imprezy są Urząd Miasta Płocka i Mercedes-Benz Auto Forum, a sponsorem głównym firma Solumus. Zlot wspierają Mercedes-Benz Polska oraz Schamburg Watch.

Foto. Hanna Jakóbczyk

Więcej informacji: www.mercedesempowisle.pl

Facebook: www.facebook.com/MercedesemPoWisle

Infomacji udziela również Maciej Kulas - Komandor Zlotu:

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 601 32 48 84

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • JSieradzka.jpg
 • HWyrwa.jpg
 • EZgorzelski.jpg
 • AMajchrzak.jpg
 • SKucmaja.jpg
 • MKozlowska.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok