G24

 • smyk

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
piątek, 29 października 2021 16:40

Mieszkańcy Czerska nie chcą filii KOZZD z Gostynina

Dwa tysiące mieszkańców Czerska podpisało się pod petycją w sprawie utworzenia filii Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Czersku.

- Nie zgadzamy się, by najgroźniejsi przestępcy w Polsce (pedofile, gwałciciele, zabójcy) powracali do życia w społeczeństwie i wychodzili na wolność w Czersku. Żądamy natychmiastowego zaprzestania prac związanych z utworzeniem filii Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjacyjnym - czytamy w petycji skierowanej do Ministerstwa Zdrowia.

Ministertswo odpowiada.

Szanowni Państwo,

Odpowiadając na petycję zawierającą sprzeciw mieszkańców wobec utworzenia filii Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w mieście Czersk, Departament Zdrowia Publicznego uprzejmie informuje, że adaptacja Oddziału na rzecz Ośrodka jest rozwiązaniem tymczasowym, które funkcjonować będzie do czasu utworzenia docelowej siedziby Ośrodka. Należy podkreślić, że wybór obiektu w Czersku był poprzedzony analizą wariantów, wśród parametrów brane były takie czynniki jak bliskość położenia Ośrodka w Gostyninie, zamknięta infrastruktura możliwa do adaptacji na potrzeby podmiotu leczniczego oraz fakt posiadania stosownych zabezpieczeń techniczno-ochronnych, uniemożliwiających wydostanie się na zewnątrz pacjentów. Ministerstwo Zdrowia uprzejmie informuje, iż zadaniem ośrodka jest realizacja orzeczeń sądowych wydanych w trybie ustawy z dnia 22 listopada 2003 r. o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi, stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób (Dz. U. z 2021 r. poz. 1638). Podkreślenia wymaga, iż sprawcy kierowani w trybie ww. ustawy, pomimo, iż zakończyli odbywanie kary pozbawienia wolności w jednostkach penitencjarnych, z opinii biegłych zostali uznali, iż w dalszym ciągu stwarzają powszechne niebezpieczeństwo dla społeczeństwa i zachodzi wysokie prawdopodobieństwo ponownego popełnienia czynu zabronionego, co wiąże się z potrzebą ich niezwłocznego umieszczenia w Ośrodku. Podkreślić należy 2 także, iż warunki zabezpieczenia określone przepisami ww. ustawy uniemożliwiają samowolne oddalenie się tych osób z miejsca pobytu. Z uwagi na konieczność zagwarantowania bezpieczeństwa publicznego i ochrony społeczeństwa konieczne jest zapewnienie miejsc dla osób kierowanych przez sądy w trybie ww. ustawy, celem objęcia tych osób odpowiednim postępowaniem terapeutycznym, którego celem jest poprawa stanu ich zdrowia i zachowania w stopniu umożliwiającym funkcjonowanie w społeczeństwie w sposób niestwarzający zagrożenia życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób.

Przypomnijmy, iż na Zalesiu trwają działania związane z budową docelowego ośrodka oraz wprowadzenia kompleksowych zmian w jego funkcjonowaniu. Na budowę zostały zabezpieczone środki finansowe przewidziane w ustawie o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. W ośrodku aktualnie przebywa 94 pacjentów.

 

and.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+5 # Rrrreeeettty 2021-10-29
Czersk nie ma nic do gadania wszędzie ludzie się obawiają ale gdzieś trzeba ich zamykać.skoro w Czersku jest pusty zakład karny to można go za adaptować.chyba że ktoś miał inne plany związane z tym miejscem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Hahaha 2021-10-30
Akurat Ty masz najwięcej do powiedzenia w tej sprawie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • IMG_20230328_182618.jpg
 • IMG_20230325_115415.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE