G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • Bajka
 • K2
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
 • stihl
środa, 25 maja 2022 08:49

Bezpłatne badania i konsultacje medyczne niedaleko Gostynina

PKN ORLEN po raz kolejny zorganizuje Miasteczko Zdrowia dla mieszkańców Płocka i okolic. Już w najbliższą niedzielę w ORLEN Arenie na uczestników będzie czekać szereg bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich. Przygotowano kilkadziesiąt stanowisk konsultacyjnych, porad ekspertów oraz punktów pomiarowych. Po badaniach będzie można skorzystać z atrakcji towarzyszących.

- PKN ORLEN konsekwentnie inicjuje działania mające na celu ochronę zdrowia mieszkańców Płocka i okolic. Prowadzi projekty profilaktyczne oraz umożliwia dostęp do badań i porad ekspertów. Organizowane cyklinie Miasteczko Zdrowia to tylko jeden z elementów naszego Programu Zdrowotnego, na który w ciągu 5 lat przeznaczymy łącznie 10 mln zł. Wsparcie to traktujemy jako wyraz naszej społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Na terenie Miasteczka Zdrowia znajdą się gabinety lekarskie kilkunastu specjalizacji, m.in. punkty badań laryngologicznych, kardiologicznych i pulmonologicznych. Chętni będą mogli między innymi określić pojemność płuc, sprawdzić znamiona na skórze, zbadać funkcjonowanie serca na EKG lub skonsultować się z fizjoterapeutą oddechowym. Zainteresowani będą mogli również skonsultować się pod kątem doboru diety czy efektywnego rzucenia palenia. Porady i konsultacje będą udzielane przez lekarzy i specjalistów. Po badaniach będzie można skorzystać z atrakcji towarzyszących: animacji i warsztatów jak np. szpital dla pluszaków i robienie eko-zabawek z materiałów wtórnych dla dzieci. Dorośli będą mogli sprawdzić się w grach zręcznościowych, czy pomalować własną ekotorbę. Wokół ORLEN Areny zostanie zorganizowana mobilna strefa relaksu oraz punkty Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN i płockiego WOPR.

Ogromną rolę w projekcie Miasteczko Zdrowia odgrywają partnerzy oraz Ministerstwo Zdrowia. Wśród tegorocznych partnerów znalazły się m.in. jednostki medyczne: Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Narodowy Instytut Kardiologii, Centrum Medyczne Medica, Narodowy Instytut Onkologii, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc. A także instytucje: Zakładowa Straż Pożarna PKN ORLEN, Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza oraz WOPR Płock.

Miasteczko Zdrowia to wydarzenie organizowane od 2019 r. przez PKN ORLEN we współpracy z partnerami medycznymi w ramach programu “Kompleksowa profilaktyka, diagnostyka i leczenie nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego”. We wszystkich jego dotychczasowych edycjach wykonano w sumie ponad 11,4  tys. badań. Celem projektu, na który PKN ORLEN w latach 2019 – 2024 przeznaczy łącznie 10 mln zł w jest podjęcie wszelkich inicjatyw prozdrowotnych i zdrowotnych dotyczących chorób układu oddechowego i chorób nowotworowych, wdrożenie programów edukacyjnych, które mają podnieść świadomość na temat czynników ryzyka związanych z zachorowaniem na nowotwory i choroby płuc. Także wszelkich innych działań i akcji, które mają uświadomić mieszkańcom konieczność wprowadzenia zmian w swoim stylu życia, co może znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory i inne choroby płuc. Adresatami programu są zarówno sami mieszkańcy jak i kadra medyczna z Płocka i okolic.Tegoroczne Miasteczko Zdrowia odbędzie się 29 maja br. w godzinach 10.00-18.00 w ORLEN Arenie, Plac Celebry Papieskiej. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Zdrowia.

Zespół Prasowy
PKN ORLEN S.A.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MBlaszczyk.jpg
 • RZakrzewski.jpg
 • MJaworski.jpg
 • KWasielewski.jpg
 • MBrzozowska.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE