G24

  • baner green horizon 2 1000x300

     

  • dekra1
     
  • zamek
     
  • petecki
     
  • roman
     
wtorek, 14 czerwca 2022 23:49

Trzy dni zmagań podczas torowych mistrzostw Polski we wrotkarstwie szybkim i 35 medali dla UKS Zwoleń-Team

W dniach 10.06.-12.06.2022 r. w Dusznikach Zdrój odbyły się torowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim, które zgromadziły ponad 350 licencjonowanych zawodników i zawodniczek z 18 klubów naszego kraju.


Zawody rozpoczęły się w piątkowe popołudnie sprintami na 200m oraz na 1000m.

W kolejne dni rozegrano konkurencje na 500m, biegi na eliminacje i punkty oraz sztafety.Zmagania rozegrano w świetnych warunkach pogodowych, cieszy też frekwencja w niektórych kategoriach – juniorek C (młodziczek) startowało aż 61!

Mistrzostwom Polski towarzyszyły również zmagania dzieci (roczniki 2015 i młodsi).Tradycyjnie prym „w sportowym święcie wrotkarstwa szybkiego” wiedli zawodnicy UKS Znicz Kłodzko, UKS Orlicy Duszniki Zdrój - kluby sportowe
- z 15 letnim doświadczeniem
- z klasami sportowymi

- z zapleczem sportowym – specjalistycznymi torami o 200 metrowej pętli i profilowanymi łukami
- systematycznym udziałem w zawodach międzynarodowych oraz obozach sportowych.  Ponadto do walki o medale włączyli się zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego (KS Pilica i IUKS Dziewiątka – z sekcji łyżwiarstwa szybkiego), Legii Warszawa, UKS Zryw Słomczyn, Sparty Grodzisk Mazowiecka, Skate Team Kowalow, Cuprum Lublim, Akademii Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki, UKS Sprint Sanok, TUKS RST Roztocze Tomaszów Lubelski, Roll Team Bydgoszcz, Roll4Life, UKS Wilki Otwock.Również wysoką poprzeczkę postawili nasi reprezentanci z UKS „Zwoleń-Team” reprezentujący miasto i gminę Gostynin, którzy wywalczyli, aż 35 krążków torowych Mistrzostw Polski:

Maja IWAŃSKA (juniorka F2 – 2016 i dzieci młodsze):

100 m – złoty medal
200 m – złoty medal
300 m – złoty medal
400 m – złoty medal

Zosia DEROŃ (juniorka F2 – 2016 i dzieci młodsze):

100 m – srebrny medal
300 m – srebrny medal
400 m – srebrny medal

Hanna DEROŃ (juniorka F2 – 2016 i dzieci młodsze):

100 m – brązowy medal
200 m – srebrny medal
300 m – brązowy medal
400 m – brązowy medal

Alicja PAŹGIER (juniorka E1 – 2015):

100 m – złoty medal
200 m – złoty medal
400 m – złoty medal
600 m – złoty medal

Nadia MACHAŁA (juniorka C – 2010-2011):

200 m sprint – srebrny medal
500 m – złoty medal
2000 m na punkty – złoty medal
3000 m na eliminacje – złoty medal
3000 m SZTAFETA – srebrny medal

Kaja SOBIECKA (juniorka C – 2010-2011):

200 m sprint – 15 miejsce
500 m - 6
2000 m na punkty – srebrny medal
3000 m na eliminacje - 5
3000 m SZTAFETA – srebrny medal

Agata SOBIECKA (juniorka C – 2010-2011):

200 m sprint – 12 miejsce
500 m - 9
3000 m SZTAFETA – srebrny medal

Michał PAWŁOWSKI (kadet – 2008-2009):

200 m – złoty medal
500 m – srebrny medal
5000 m na eliminacje – brązowy medal
3000 m SZTAFETA – złoty medal

Wiktor SOBIECKI (kadet – 2008-2009):

200 m – srebrny medal
500 m – brązowy medal
3000 m na punkty – złoty medal
5000 m na eliminacje – złoty medal
3000 m SZTAFETA – złoty medal

Piotr HYPSZER (kadet – 2008-2009):

200 m - 17
500 m - 9
3000 m na punkty - 7
5000 m na eliminacje - 7
3000 m SZTAFETA – złoty medal

Michalina ZALEWSKA (kadetka - 2008-2009):

200 m – 4
500 m – brązowy medal
3000 m na punkty - 12

Natalia SARZAŁA (kadetka - 2008-2009):

200 m - 7
500 m – 7
3000 m na punkty – 5
5000 m na eliminacje – 7

Klaudia TYSZKIEWICZ (juniorka B - 2006-2007):

200 m - 4
500 m - brązowy medal
1000 m - srebrny medal
5000 m na eliminacje – brązowy medal
5000 m na punkty – brązowy medal
3000 m SZTAFETA – srebrny medal

Amelia HYPSZER (juniorka A - 2004-2005):

200 m - 7
500 m - 7
1000 m - 7
5000 m na eliminacje – 8
5000 m na punkty – 8
3000 m SZTAFETA – srebrny medal

Anna IWAŃSKA (seniorka- 2003 i starsze):

200 m - 4
500 m - 5
1000 m - 5
5000 m na eliminacje – 5
5000 m na punkty – 5
3000 m SZTAFETA – srebrny medal

Łukasz FLEJSZER (senior- 2003 i starsi):

200 m - 10
500 m - 8
1000 m - 10
10000 m na eliminacje – 7
5000 m na punkty – 7

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA na 18 klubów:

6 miejsce – honorowane pucharem (z liczbą punktów 448) dla UKS Zwoleń-Team
seniorzy/seniorki: 147 pkt
kadeci/kadetki: 117 pkt
juniorka B: 80 pkt
juniorki C: 68 pkt
juniorka A: 36 pkt
  

Moi zawodnicy (niektórzy z doświadczeniem półrocznym) rywalizowali z najlepszymi klubami na równym poziomie, czasami brakowało szczęścia, by być na podium (dwie tysięczne sekundy do medalu). Sam udział w zawodach, oddany przez każdego zawodnika „wysiłek fizyczny, chęci” jest już sukcesem, zbieraniem doświadczeń, doskonaleniem umiejętności wrotkarskich.Specjalistyczny 200 metrowy tor, którego potrzebujemy w Gostyninie na pewno przyczyniłby się do osiągania jeszcze wyższych wyników sportowych na Mistrzostwach Polski, Europy, promowania ciekawej aktywności fizycznej w naszym mieście, czy gminie Gostynin.Serdecznie dziękuję zawodnikom za ambitną walkę z utytułowanymi zawodnikami naszego kraju. Gratuluję wszystkim zajętych wysokich wyników, których wyniki nie były przypadkowe – budowane na systematycznych treningach, wyrzeczeniach, przełamywaniem barier -rekordów, godzeniem nauki szkolnej z codziennymi, ciężkimi treningami (brak specjalistycznego toru wrotkarskiego) oraz kontuzjami. Bardzo dobrym strategicznym planem było przesunięcie dwójki zawodników z kategorii MASTERS do SENIOR, którzy kosztem medali Mastersów - w kat. seniorskiej zdobyli 147 punktów dla klubu i tym samym zajęliśmy po raz pierwszy 6 miejsce w drużynówce na 18 klubów (w kat. Masters – nie ma pkt).
 
Dziękuję również rodzicom za wsparcie, doping, słowa otuchy, opiekę nad zawodnikami, dowóz. Nasz udział i nawiązanie walki z elitą (w tym 35 medali – dwa razy więcej niż w roku ubiegłym) z całą pewnością były świetną wizytówką dla miasta i gminy Gostynin !” – mówi trener: Łukasz Flejszer.

 

WŁADZE MIASTA i GMINY PROSIMY O POMOC W POWSTANIU SPECJALISTYCZNEGO TORU – z mega prośbą: Zawodnicy

 

UKS Zwoleń-Team

fot: Małgorzata Motała / Brodaty Bednarz / Miasto Duszniki

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • MDolegowski.jpg
  • sokolowski.jpg
  • HBak.jpg
  • DNelke.jpg
  • WKamierkiewicz.jpg
  • SSzubert.jpg
  • janicki.jpg
  • nowakowski.jpg
  • JTomczak.jpg
  • tomasik.jpg
  • renda.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE