G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v1
   
 • Baner internetowy 1000x300 
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
piątek, 23 marca 2018 13:01

Sprawozdania roczne Policji i Straży

Rada Powiatu przyjęła informacje Komendanta Powiatowego Policji nadinsp. Zbigniewa Włodkowskiego oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Mariusza Ostrowskiego.

W 2017 roku w naszej Policji wszczęto 552 postępowań przygotowawczych, a wykrywalność wyniosła 79,3 proc, co oznacza, że w stosunku do 2016 roku zanotowano 9 mniej postępowań, a wykrywalność była lepsza o 4,4 proc. Miniony rok to działania zmierzające do wzrostu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W szczególności założono ograniczenie brawurowej jazdy. Mniej było wypadków drogowych, w roku 2017 odnotowano 29, a rok wcześniej 49. Więcej natomiast było kolizji drogowych – 339, zaś rok wcześniej 250.

Policja poważnie traktuje profilaktykę. Komendant Zbigniew Włodkowski wymieniał m.in. Bezpieczne ferie, Spotkania w zakresie bezpieczeństwa na drogach, Promocja aplikacji krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa, Wspólne działania z młodzieżą z PUL czy Bezpieczny senior.

Nadal policjanci zakładają tzw. Niebieskie karty, które rozpoczynają działania interdyscyplinarne w rodzinach, gdzie stwierdzono przemoc. Prawie setkę sporządzono w ubiegłym roku.

- Zależy nam na bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami. Jeżeli karać, to tylko aby przyniosło to skutek – mówił komendant i na koniec podziękował samorządowcom z Gminy i Miasta za pomoc finansową. Na sali obecni byli wówczas wójt Edmund Zieliński i wiceburmistrz Halina Fijałkowska – oboje przybyli na pożegnanie Jacka Gruszczyńskiego, Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Zarówno w Policji jak i w Straży bolączką są braki kadrowe. Nie ma osób chętnych do pracy w Policji, a i w Straży brakuje oficerów. Strażacy mają spore wydatki finansowe, rocznie prawie 20 tys. zł muszą przeznaczać na wymagane przeglądy sprzętu, natomiast na naprawy specjalistycznych samochodów wydają 12 tys. zł. Co roku budżet państwa wspiera strażaków i np. w ramach wsparcia jednostek OSP działających w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym tylko w ubiegłym roku przyznano dotację w kwocie 54 718 zł. Jednostki OSP należące do KSRG są sukcesywnie doposażane. W powiecie mamy takich siedem jednostek.

W minonym roku odnotowano 704 interwencje. Cały czas utrzymuje się przewaga miejscowych zagrożeń (wypadki drogowe, kolizje, anomalie pogodowe) nad pożarami. 

Komendant Mariusz Ostrowski podziękował za współpracę podkreślając, że wszyscy razem wspólnie działamy dla społeczeństwa.

and.

 powiat1

powiat2

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MTarka.jpg
 • ZWrzesiski.jpg
 • MStolinski.jpg