G24

 • smyk

   

 • rowery
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
 • softnet
   
poniedziałek, 11 lipca 2022 17:38

25-lecie lucieńskich spotkań malarskich

„Malarstwo to ukochany obraz, jawiący nam się w głębi oczu, ginący na czubku pędzla – podobnie ma się rzecz z miłością…” - Salvador Dali.

Zgodnie z tradycją, na przełomie czerwca i lipca, mogliśmy poznać czym inspirują się mistrzowie pędzla, jak również podziwiać owoce najpiękniejszej miłości w życiu każdego malarza – ich dzieła sztuki, które powstały podczas XXIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „U Wójta” w Lucieniu. Poznaliśmy również nasze młode talenty, reprezentantów szkół podstawowych z terenu Gminy Gostynin, uczestników XIII warsztatów plastycznych oraz byliśmy odbiorcami niesamowitej dawki muzyki prosto z francuskich i hiszpańskich salonów w ramach Koncertu pn. „Paryż i Barcelona w Lucieniu”.

 

Dziesięcioro artystów malarzy uczestniczących w tegorocznej edycji pleneru, pod przewodnictwem honorowej komisarz  p. Mai Wojnarowskiej, jak również uczestnicy warsztatów plastycznych dla młodzieży szkolnej z terenu gminy Gostynin, pod czujnym okiem p. Anny Michalak, mieli możliwość rozwijać się twórczo w pięknych okolicznościach przyrody, różnorakiej scenerii, na terenie  Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce, w Parku w Żelazowej Woli, na bulwarze wiślanym w Nowym Duninowie oraz na terenie Gminy Gostynin – w nadjeziornym Miałkówku i z okazami starodrzewu - Lucieniu. 

 

Za sprawą mistrzów pędzla: p. Mai Wojnarowskiej z Łącka, p. Zofii Samusik-Zaremby z Płocka, p. Eleonory Baranowskiej z Lucienia, p. Anny Michalak z Gostynina, p. Aleksandry Cybulskiej z Warszawy, p. Katarzyny Środowskiej z Warszawy, p. Katarzyny Bąkowskiej-Roszkowskiej z Płocka, p. Anny Kamińskiej z Płocka, p. Jana Balcerzaka z warszawy, p. Wojciecha Witkowskiego z Sierpca oraz młodych talentów: Julii Sobczak – uczennicy Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Zwoleniu, Nikoli Ciepłej – uczennicy Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Sokołowie, Klary Marciniak – uczennicy Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wł. Reymonta w Solcu, uczennic Szkoły Podstawowej w Lucieniu: Heleny Beczek, Olgi Domeradzkiej, Julii Jankowskiej, Zuzanny Karasiewicz, powstało wiele unikatowych, fascynujących i różnorodnie stylistycznych dzieł – obrazów, które tym samym wzbogaciły dorobek kulturalny gminy Gostynin. W podziękowaniu za udział i przygotowanie ekspozycji obrazów, uczestnikom pleneru i warsztatów plastycznych, okolicznościowe dyplomy oraz symboliczne upominki, wręczyli p. Paweł Goliszek Zastępca Wójta Gminy Gostynin oraz p. Renata Kędzierska Przewodnicząca Rady Gminy Gostynin.

 

Ta bardzo bogata historia, która zaczęła się ćwierć wieku temu, stała się nijako zwyczajnością kanonu uroczystości gminy Gostynin. Lucieńskie spotkania malarskie zgromadziły ogromną ilość artystów malarzy, ale również wybitnych muzyków, zarówno solistów wokalnych, jak i światowej sławy instrumentalistów, a to za sprawą cudownej atmosfery, natchnionego i nacechowanego mistrzowskim artyzmem, rodzinnego klimatu, wyszukanych i niezapomnianych wrażeń, wykwintnej i estradowej scenerii, odkrywczej i wybornej kuchni, kwiecistej, finezyjnej, z dużą dawką harmonii prezencji, spotkania z wirtuozerskim, arcymistrzowskim, najwyższego lotu artystycznym światem.

 

Podczas całego 25-lecia, wcześniej Galerii Wakacyjnych, następnie Plenerów malarskich, w krainie lasów i jezior, na terenie Gostynińsko - Włocławskiego Parku Krajobrazowego, Leśnego Rezerwatu Przyrody, w Lucieniu powstały niekonwencjonalne, niestereotypowe, nieszablonowe, niezwykłe, dzieła, krasnolice obrazy rozsławiające Gminę Gostynin, jak i gloryfikujące naszych artystów malarzy.

 

Zwieńczeniem całotygodniowej twórczości był wernisaż prac poplenerowych, który miał miejsce 3 lipca 2022 r. w Neoklasycystycznym Pałacu w Lucieniu. Prace artystów i młodzieży zyskały ogromne uznanie zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych na uroczyste otwarcie wystawy. 

 

W podróż po salonowej Europie, przepełnionej największymi szlagierami muzyki francusko – hiszpańskiej, z krystalicznie czystym głosem, piękną barwą, z subtelnym, nastrojowym, emocjonalnym filingiem, na co dzień współpracującą z krakowskim Teatrem Vis a Vis, solistka, autorka muzyki zespołu Retroquartet, zwycięzcą ogólnopolskich konkursów muzyki autorskiej w Warszawie, zgromadzoną na Sali publiczność zabrała Aleksandra Paczkowska z zespołem. Koncert szybko spotkał się  uznaniem i aplauzem.

 

Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek, choćby najmniejszy sposób włączyli się w organizację całego przedsięwzięcia, a w szczególności składamy wyrazy wdzięczności: Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lucieniu Pani Ilonie Dan, Wychowawcy Panu Konradowi Katarzyńskiemu, p. Urszuli Antczak, p. Beacie Gościniak, p. Ewelinie Góreckiej, p. Renacie Liczkowskiej, p. Annie Matuszewskiej, p. Marzenie Rokosz, p. Ewelinie Rutkowskiej, p. Maryli Zgierskiej, p. Annie Twardowskiej, p. Karolinie Kieplin, p. Ewelinie Kosińskiej, p. Eugeniuszowi Czapskiemu, p. Zenonowi Dalankowi, p. Mirosławowi Leśniewskiemu, p. Łukaszowi Molik oraz Pracownikom Urzędu Gminy Gostynin: p. Beacie Balcerzak, p. Katarzynie Fornal, p. Jackowi Piotrowskiemu.

 

Wyrazy ogromnej wdzięczności składamy: Gminnemu Chórowi „Vox Cordis” oraz Gminnej Orkiestrze Dętej „Foxodeon” pod dyrekcją p. Katarzyny Lisickiej, przy akompaniamencie p. Łukasza Dembowskiego, Pracownikom Gminnego Zakładu Komunalnego z/s w Solcu na czele z p. dyrektorem Andrzejem Szyszką, profesjonalnej Agencji Eventowej Recon z Płocka.

 

www.gminagostynin.pl

 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • kozlowska.png
 • taube.png
 • skonieczna.png
 • doral.png
 • susanne.png
 • zaborowski.png

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE