G24

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
poniedziałek, 22 sierpnia 2022 10:15

Wyjątkowe przedstawienie na "Przystanku Klaunada"

Sobotni wieczór (20.08.2022r.) pomimo kapryśnej pogody był artystyczną ucztą dla zebranej na terenie przed Miejskim Centrum Kultury publiczności.

Spektakl pt. „Przystanek Klaunada” w wykonaniu Kijowskiego Teatru Ulicznego „Higlights” i Teatru Vuala ze Lwowa zawarł w sobie magię cyrku i urok teatru.

 

To plenerowe przedstawienie zostało przygotowane w ramach polsko-ukraińskiego projektu kulturalnego.

 

Dyrektor MCK Aleksandra Milczarek witając przybyłych wyjaśniła, że spektakl sięga do praźródeł klaunady, nawiązując do jej początku w starożytnym Egipcie w V wieku p.n.e. Poza tym zawiera elementy nowego cyrku, który wykorzystuje muzykę, taniec, pantomimę oraz sport. Widzowie zostali wprowadzeni w to co zobaczą - w magię cyrkowych sztuczek, popisów, a także tańców na szczudłach i wiele innych zachwycających elementów.

 

Występujący artyści opowiedzieli historię Arlekina wędrującego w poszukiwaniu wymarzonej ukochanej. Całości dopełniła doskonale dobrana muzyka, piękne i wymyślne stroje, ale także komediowe sceny pozwalające na dobrą zabawę.

 

Sprawcą tego wydarzenia był Krzysztof Dubiel, scenarzystą i reżyserem Alexander Swietlakow i Yuriy Phylypchuk. Natomiast scenografią i kostiumami zajęła się Iryna Svetlakova.

 

Słowa, niezwykle trafnie dobrane przez Aleksandrę Milczarek które przyświecały spektaklowi, to: „Tam, gdzie jest miłość, nie ma przeszkód nie do pokonania” (autor: Carolyn Jess-Cooke).

 

www.gostynin.pl

 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • CWisniewski.jpg
 • nowakowski.jpg
 • JTomczak.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE