G24

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
poniedziałek, 24 października 2022 14:54

Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich Napoleonki w Legardzie

Koła Gospodyń Wiejskich to jeden z najważniejszych elementów życia społeczności wsi.

Tak było przed laty, tak jest i współcześnie, gdzie kobiety spotykają się, żeby wspólnie gotować czy wykonywać prace, ale również skupiają nowe pokolenia mieszkańców wsi, pielęgnując historię i ludowe tradycje. To tak najkrócej można opisać działalność KGW w naszej małej ojczyźnie Gminie Gostynin, a wśród nich zacnych Jubilatów, Koło Gospodyń Wiejskich „Napoleonki” w Legardzie, które 22 października 2022 r., obchodziło Jubileusz 65-lecia istnienia.

 

Sobotnia uroczystość, która miała miejsce w Domu Ludowym w Legardzie, rozpoczęła się powitaniem wszystkich przybyłych oraz prezentacją pięknej historii powstania i działalności „Napoleonek” przez Przewodniczącą Koła Panią Krystynę Kicką. Słowa gratulacji, uznania i wdzięczności skierował do wszystkich członkiń Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, w którego imieniu list gratulacyjny przeczytał p. Cezary Szymczak. Spotkanie odbyło się w biesiadnej atmosferze i było doskonałą okazją do wspomnień. Nie zabrakło także jubileuszowego tortu własnoręcznie upieczonego przez jedną z członkiń.

 

Drogim Jubilatkom życzymy dużo zdrowia, pomyślności, kreatywności, niezliczonych pokładów sił w pielęgnowaniu, kultywowaniu i przekazywanie przepięknej polskiej tradycji wiejskiej oraz zapisywania dalszych długich i pięknych kart swojej historii.


Gmina Gostynin

www.gminagostynin.pl

 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • JTomczak.jpg
 • CWisniewski.jpg
 • nowakowski.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE