G24

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
czwartek, 24 listopada 2022 18:45

Komunikat w sprawie sprzedaży węgla

Szanowni Mieszkańcy

informuję, iż Gmina Miasta Gostynina zawarła w dniu 23.11.2022 r. umowę z PGE Paliwa Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Dystrybucją węgla sprzedawanego przez miasto zajmie się skład opału - Firma „PRZEMO” Przemysław Tyrajski z siedzibą Gostyninie, ul. Płocka 66, z którym została podpisana umowa.

W ślad za umową przesłaliśmy również zamówienie z zakontraktowaną ilością węgla 475 ton (groszek – 200 ton - sortyment 8-25 mm oraz orzech – 275 ton – sortyment w mm 25+). Ilość ta będzie na bieżąco korygowana i w miarę potrzeb będzie domawiana.

W chwili obecnej czekamy na kontakt z przedstawicielem Działu Obsługi Sprzedawcy celem rozpoczęcia realizacji odbioru zakontraktowanego węgla.

Węgiel w cenie 1900 zł za tonę, będzie sprzedawany według kolejności złożonych wniosków.

Ważne:

Urzędnicy skontaktują się z Państwem w celu ustalenia terminu dokonania wpłaty za węgiel w kasie Urzędu Miasta Gostynina. Każdy wpłacający otrzyma fakturę. Po dokonaniu zapłaty skład opału będzie się kontaktował indywidualnie z wnioskodawcą (pod wskazany we wniosku nr telefonu) w celu ustalenia terminu i sposobu odbioru opału.

Przypominam, że zgodnie z przyjętymi przepisami członek gospodarstwa domowego będzie mógł kupić węgiel w dwóch partiach; 1,5 tony do końca 2022 r. oraz 1,5 tony od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023r.

Do dokonania zakupu preferencyjnego uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego czyli osoba, której wypłacono lub przyznano dodatek węglowy lub która ma wpisane lub zgłoszone w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynku jako główne źródło ciepła – źródło węglowe.

Wniosek o preferencyjny zakup węgla można składać w sposób ciągły w Urzędzie Miasta Gostynina, w Wydziale Spraw Obywatelskich (oficyna obok Ratusza) od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu (poniedziałek, środa, czwartek – od 7.30 do 15.30, we wtorek od 7.30 do 16.30 , w piątek od 7.30 do 14.30) lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP.

Burmistrz Miasta Gostynina

Paweł Witold Kalinowski

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • CWisniewski.jpg
 • JTomczak.jpg
 • nowakowski.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE