• wegiel
  • garstka
  • kutno1

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

  • SoftNet2.png
  • BANER-G24-1.jpg
  • BANER-G24-2-1.jpg
  • AKmedia.png
wtorek, 15 sierpnia 2017 21:27

Wrotkarze Zwoleń-Team na trasie ostatniego Pucharu Kaszub w Reskowie

15 sierpnia 2017 r. warto było odwiedzić Reskowo /gm. Chmielno/, by zobaczyć niecodzienny wyścig. Na drodze z Reskowa do Miechucina rywalizowali zawodnicy na VI etapie Pucharu Kaszub Wrotkarstwa Szybkiego o Puchar Wójta Chmielna.

Zawody te były finałowym etapem wliczanym do generalnej klasyfikacji Pucharu Kaszub. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Wrotkarskie "Gdańskie Lwy", które przygotowało zmagania na trzech dystansach: 
600 m /dla dzieci do 12 lat/
1000 m /dla młodzieży w wieku 13-15/
- 21 km /powyżej 16 lat/.

W zawodach tych udział wzięli zarówno czołowi zawodnicy z Polski - zagorzali miłośnicy tej formy aktywności fizycznej, jak i osoby, które swoją przygodę z rolkami rozpoczęły niedawno. Miasto i Gminę Gostynin reprezentowała 8 osobowa drużyna wrotkarzy szybkich U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM.

"To był intensywny wtorek i pod względem temperatury i emocji sportowych. Wszyscy nasi reprezentanci startowali na krótkich dystansach sprinterskich. 
 Na dystansie 600 metrów najlepiej pojechała nasza zawodniczka Klaudia Tyszkiewicz zajmując I miejsce z czasem 0:00:50, a tuż za nią po emocjonującym finishu jej klubowa koleżanka Maja Kafarska (0:00:53) wygrywając o "setne" z utytułowaną zawodniczką z Bydgoszczy. Tuż po zmaganiach dziecięcych wystartowała młodzież na dystansie 1000 metrów. Rywalizację tą zdecydowanie wygrały dwie nasze zawodniczki: Martyna Śmiałkowska (I miejsce) i Zofia Kotfasińska (II miejsce) z czasem 0:02:02. Kolejne miejsca przypadły: Adriannie Kafarskiej (IV), Mai Michalskiej (V), Oskarowi Berlińskiemu (VI) i Arturowi Janiszewskiemu (VIII).

Po zmaganiach sportowych czas przyszedł na podsumowanie łącznej klasyfikacji generalnej z sumy 6 etapów Pucharu Kaszub.

Generalną kobiet (13-15 lat) wygrywają w pełnej obsadzie zawodniczki z UKS ZWOLEŃ-TEAM: 
I m Martyna Śmiałkowska, 
II m przypadło Adriannie Kafarskiej, 
III m Zofii Kotfasińskiej.

Generalną klasyfikację mężczyzn (13-15 lat) zdecydowanie wygrywa nasz wrotkarz Oskar Berliński.

W klasyfikacji generalnej dzieci (do 12 lat) na III miejscu uplasowała się nasza wrotkarka Maja Kafarska

Dzieci i młodzież wygrywają Puchar Kaszub, który jedzie do Miasta Gostynina i Gminy Gostynin. 
Dziękujemy organizatorom za wspólną zabawę oraz rodzicom za wsparcie" - relacjonuje trener.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • EZgorzelski.jpg
  • HWyrwa.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok