• garstka
  • NOVABUD2
  • spac
  • baner do internetu 1000 x 300

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 21:32

Złoty TEAM - wrotkarze wywalczyli Puchar Polski

W Grodzisku Wielkopolskim odbyły się uliczne Mistrzostwa Polski w półmaratonie wrotkarstwa szybkiego zaliczane do Pucharu Polski. Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Sportów Wrotkarskich. 7  zawodników U.K.S. Zwoleń-Team reprezentujących Miasto i Gminę Gostynin wystąpiło w drodze po Puchar Polski.

Rywalizacja odbywała się na dystansach:
- 100m - 300m najmłodsze dzieci 
- 800m - dzieci w r. 2010-2011
- 1 km - 2008-2009
- 3,1 km - 2006-2007, 2004-2005
- 9,3 km
- 21,7 km

W wyścigach na 3,1km i 9,3km wrotkarze Speed U.K.S. Zwoleń-Team w drodze po Puchar Polski wywalczyli w elicie najlepszych klubów Polski historyczne osiągnięcie w historii klubu – 4 pierwsze miejsca.

Na dystansie 3,1km /1 pętli ulicznej/ wystartowało 45 utalentowanych zawodniczek, w tym łyżwiarek szybkich naszego kraju. Po pasjonującym finiszu Klaudia Tyszkiewicz /w kat. K11/ oraz Adrianna Kafarska /w kat. K13/ ZWOLEŃ-TEAM zdobyły podwójne złoto, o którym decydowała fotokomórka w rywalizacji z zawodniczką ze Skate Team Kowalow. 

Tuż za nimi z 1 sekundową stratą przyjechała zawodniczka z Tomaszowa Mazowieckiego, z 2 sekundową: SpartaGrodzisk Mazowiecka, UKS Znicz Kłodzko, UKS Duszniki Zdrój. Ponadto 7 miejsce w kategorii K11 zajęła Maja Kafarska oraz 9 miejsce w M13 Oskar Berliński ZWOLEŃ-TEAM.

Kolejnym punktem Pucharu Polski były starty na dystansie 9,3km /3 pętle/, w którym rywalizacja rządziła się innymi zasadami: but wysoki fitness oraz koła o maksymalnym rozmiarze 90mm. Tuż po starcie Trener Uks Zwoleń-TeamŁukasz Flejszer odrywa się od grupy i w tempie 33,1km/h zajmuje 1 miejsce w open z czasem 00:16:52. Drugie miejsce w kategorii open po oderwaniu się od peletonu w ostatniej fazie wyścigu wywalczyła Maja Michalska UKS Zwoleń-Team z czasem 00:22:15 i tym samym 1 miejsce w kat. Open Kobiet. 

Ponadto reprezentantka UKS Zwoleń-Team Paulina Przybysławska na dystansie półmaratonu zajęła 19 miejsce w kategorii open KOBIET /w kat. wiekowej K20 - miejsce 8/ z czasem 00:46:49.

Link do wyników: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4246

Pragnę podziękować naszym zawodnikom, którzy przyczynili się do triumfu w Pucharze Polski. Każdy z Nas razem ze sztabem szkoleniowym, wsparciem rodziców, przyjaciół, sympatyków wrotkarstwa Speed osiągnął historyczny sukces dla Naszego klubu.
Przed nami "Wrotkarska Majówka" na torze w Poznaniu 3 maja 2018 r. oraz Torowe Mistrzostwa Polski w Dusznikach Zdrój 1-3 czerwca 2018 r. - trzymajcie za nas kciuki !!!" mówi - Trener Ł.Flejszer

ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY MIASTA GOSTYNINA 

luk.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • skalska.png
  • rozanski.png
  • slominska.png
  • staniszewska.png
  • balcerzak.png
  • tokarska.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok