• garstka
  • kutno1
  • wegiel

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

  • SoftNet2.png
  • AKmedia.png
środa, 02 maja 2018 17:00

Partnerzy projektu ERASMUS+ pożegnali Gostynin

Nauczyciele i uczniowie ze szkół w Grecji, Chorwacji i Hiszpanii w weekend opuścili nasze miasto. Podczas tygodniowego pobytu staraliśmy się pokazać gościom to, co najciekawsze w szkole, mieście i poza nim. 

Goście uczestniczyli w wielu ciekawych lekcjach, podczas których staraliśmy się pokazać nowoczesne metody i formy pracy, w specjalistycznych szkoleniach i uroczystościach szkolnych. Zorganizowaliśmy Międzynarodowy Festiwal Piosenki Brytyjskiej, Erasmus Day, piknik wiosenny, dyskotekę. Uczniowie wzięli udział w grze miejskiej – Nasze miasto jest ciekawe. Finał gry miał miejsce na Zamku, gdzie wszyscy zapoznali się z jego historią oraz zwiedzili wieżę zamkową. Goście zostali też zaproszeni do Centrum Kultury na przedstawienie przygotowane przez naszych uczniów „O Maćku, który szukał tego, co jest bardzo blisko”. Spotkali się też z burmistrzem Gostynina - panem Pawłem Kalinowskim w Urzędzie Miasta. Byli obecni podczas uroczystego odsłonięcia muralu Hołd ruski. Nauczyciele mieli okazję poznać naszego gostynińskiego rzeźbiarza, pana Tadeusza Biniewicza. Artysta opowiedział o swojej pracy i planach na przyszłość , pokazał obrazy i rzeźby. Wszyscy podziwiali dwa najnowsze dzieła – rzeźbę Neptuna oraz Orła w koronie. Pokazaliśmy im też słynną rzeźbę naszego artysty - pomnik króla Kazimierza Wielkiego w Kowalu. W środę zabraliśmy naszych gości do Torunia, gdzie zwiedzili Młyn Wiedzy oraz piękną Toruńską Starówkę. Szczególne wrażenie wywarła na nich wizyta w Muzeum Piernika, gdzie poznali rytuały związane z wypiekiem tych toruńskich specjałów i mogli samodzielnie przygotować pamiątkowe pierniki. W czwartek udaliśmy się do naszej stolicy. Tu zwiedziliśmy Starówkę oraz Stadion Narodowy. Warszawa zrobiła na nich duże wrażenie.

Uczestnicy projektu spędzili u nas tydzień bogaty w rozmaite wydarzenia i atrakcje. Staraliśmy się ugościć ich najlepiej jak potrafiliśmy. Nauczyciele, uczniowie i rodzice włożyli wiele pracy w przygotowanie wizyty. Było warto – partnerzy zadowoleni, pełni wrażeń i wspomnień bezpiecznie powrócili do swoich krajów. Jesienią czeka nas kolejna wizyta w ramach projektu – tym razem odwiedzimy Grecję.

Renata Zalewska

Czytany 3210 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+1 # Gabi 2018-05-03
SP1 najlepsza szkoła w mieście !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Ala 2018-05-03
BRAWO JEDYNKA !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • AMatecki.jpg
  • Jozefczyk.png
  • JMachala.jpg
  • MCiesielski.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok