G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v1
   
 • Baner internetowy 1000x300 
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
piątek, 24 stycznia 2020 11:04

Wstąp w szeregi gostynińskiej Policji

Jeśli chcesz robić w życiu coś pożytecznego, nieść pomoc mieszkańcom powiatu gostynińskiego i codziennie dbać o ich bezpieczeństwo, zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi. Nabór do służby cały czas trwa.

Służba w Policji nie jest łatwa. Wymaga dużo poświęcenia, ale też dużo daje od siebie. Zanim założysz mundur, musisz jednak przejść przez kilka etapów rekrutacji. Nie wszystkim się to uda. Spróbuj jednak, bo na prawdę warto!

Pod koniec ubiegłego roku, Komendant Wojewódzki Policji z/s w Radomiu ogłosił rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w 2020 roku na terenie garnizonu mazowieckiego, w następujących jednostkach: Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Płocku, Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Radomiu oraz komendach miejskich i powiatowych.

Mamy jednak nadzieję, że wybierzesz Komendę Powiatową Policji w Gostyninie. Planowane przyjęcia do służby w Policji w 2020 roku:

 •         27 lutego
          21 kwietnia
          13 lipca
          16 września
          5 listopada
          30 grudnia

Kto ma szansę na służbę w Policji?

Każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi tej formacji musi spełnić następujące wymagania:
- posiadać polskie obywatelstwo,
- posiadać nieposzlakowaną opinię,
- nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- korzystać z pełni praw publicznych,
- posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
- dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
- osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Jeśli już  zdecydowałeś się na wstąpienie do naszej służby,  zgłoś się do Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie przy ul. 3 Maja 17. Pracownicy czekają na Ciebie od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 -15:30. 

Złóż niezbędne dokumenty:

podanie o przyjęcie do służby w Policji
wypełniony kwestionariusz osobowy (część A i B)
kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe - oryginały dokumentów do wglądu na każdorazowe żądanie pracownika doboru
kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat pozostawał w stosunku pracy lub służby - oryginały dokumentów do wglądu na każdorazowe żądanie pracownika doboru
kserokopie innych dokumentów, jeżeli ich obowiązek wynika z odrębnych przepisów
- pisemną zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE  (Dz.Urz. UE L z dnia 4 maja 2016 r.).

Pamiętaj, że w trakcie rekrutacji będziesz musiał okazać dowód osobisty i książeczkę wojskową (jeśli jesteś objęty ewidencją wojskową) na każdorazowe żądanie pracownika zajmującego się doborem do służby.
Wypełnioną ankietę bezpieczeństwa złożysz w jednostce Policji właściwej dla Twojego miejsca zamieszkania.

Formularz kwestionariusza osobowego i ankiety bezpieczeństwa osobowego można pobrać w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie, na naszej stronie internetowej lub ze stron komend wojewódzkich i Komendy Głównej Policji.

Preferencje dotyczące kandydatów do służby w Policji w zakresie wykształcenia:

- wykształcenie wyższe magisterskie, o kierunku: prawo, ekonomia, administracja, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne,
- wykształcenie średnie – ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania.

Preferencje dotyczące kandydatów do służby w Policji w zakresie posiadanych umiejętności:

tytuł ratownika lub ratownika medycznego,
uprawnienia  instruktora  sportów  walki,  strzelectwa  sportowego,  ratownictwa  wodnego,  nurkowania  oraz  sportów  motorowodnych,
uprawnienia  ratownika  wodnego,  uprawnienia  w dziedzinie  nurkowania  wydane  przez  licencjonowaną  organizację  nurkową  działającą  na  terenie  Polski  oraz  uprawnienia  do prowadzenia  łodzi  motorowej,
prawo jazdy kat. „A” lub „C”.

W momencie złożenia dokumentów machina rusza! Rozpoczyna się Twój proces rekrutacji. Pamiętaj, że na każdym etapie postępowania kwalifikacyjnego musisz legitymować się dowodem osobistym - brak tego dokumentu nie pozwoli Ci na dalszy udział w procedurze.

Więcej informacji tutaj: http://bip.mazowiecka.policja.gov.pl/KWR/sluzba-w-policji

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

-2 # kalert 2020-01-25
Do poilicji nie ale do ORMO chętnie bym wstąpił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # Eldorado 2020-01-25
Wożą dolną część pleców samochodami i nic z tą łobuzerią nie robią.Łącznik Dybanka-Wspólna....drzewka połamane,ławki powyrywane,pomimo dobrego oświetlenia,żadnych interwencji!Przejażdżki w dzień niczego nie załatwią drogie"zuchy"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+20 # cvcv 2020-01-24
chcecie zrobić coś pożytecznego to zajmijcie się patologiczną młodzieżą ,która chla i ćpa pod kauflandem i zakłóca ciszę nocną na osiedlu wyszyńskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • ZWrzesiski.jpg
 • MTarka.jpg
 • MStolinski.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE