G24

 • baner green horizon 2 1000x300

   

 • dekra1
   
 • Bajka
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
poniedziałek, 23 listopada 2020 09:30

5 osób zatrzymanych z narkotykami

fot. KPP Kutno fot. KPP Kutno

Policjanci z wydziału kryminalnego kutnowskiej komendy zatrzymali 5 osób trudniących się przestępczością narkotykową. Jeden z nich 33-latek usłyszał łącznie 3 zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków, a także posiadania bez pozwolenia broni i amunicji. Wobec tego mężczyzny 20 listopada sąd zastosował 3 miesiące tymczasowego aresztu.

Wieczorem 19 listopada kutnowscy kryminalni rozpracowując środowisko osób mogących mieć związek z przestępczością narkotykową ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta może przebywać osoba, która posiada środki odurzające. Na miejscu policjanci zauważyli znanego im mężczyznę, którego zachowanie wskazywało na to, że jest znacznie pobudzony i nerwowy. Kryminalni postanowili wylegitymować mężczyznę. Ten jednak zaczął na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. 33-latek posiadał przy sobie susz roślinny oraz biały proszek. Podczas przeszukania garażu okazało się, że w środku ukrywała się za meblami jego żona. 33-letnia kobieta także miała przy sobie zawiniątka z białym proszkiem oraz suszem roślinnym. Wstępne badania wykazały, że znalezione przy małżeństwie substancje to amfetamina i marihuana. W wyniku przeszukania garażu ujawniono ponadto prawie 120 gramów amfetaminy, 2 gramy marihuany, kilka tabletek ekstazy oraz ponad 500 gramów substancji o rożnych formach mogących być dopalaczami. To jednak nie koniec niespodzianek jakie ukryte były w garażu. Mundurowi odnaleźli również w poszyciu pufy schowaną broń na której posiadanie wymagane jest pozwolenie, dwa magazynki, kaburę oraz naboje w ilości 50 sztuk. Broń wraz z amunicją została zabezpieczona i zostanie zbadana przez biegłego. Tego dnia mundurowi zatrzymali jeszcze kolejnych trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie substancje zabronione. Jeden z nich przyjechał do garażu samochodem i jest podejrzany o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 600 gramów substancji zabronionych. Zabezpieczony materiał został przekazany do dalszych badań laboratoryjnych.

33-letni mężczyzna u którego w garażu ujawniono znaczne ilości substancji zabronionej usłyszał łącznie 3 zarzuty. Posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich udzielania za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności oraz zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia broni i amunicji. To przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat więzienia. 20 listopada 2020 roku na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kutnie Sąd zdecydował że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Pozostała czwórka zatrzymanych usłyszała zarzuty za posiadanie środków odurzających za co mogą spędzić za kratami nawet 3 lata. Natomiast 33-latek, który przyjechał autem usłyszał dodatkowo zarzut kierowania samochodem pod wpływem narkotyków za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

KPP Kutno

 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • podzinski.jpg
 • weglewska.jpg
 • mular.jpg
 • KFigiel.jpg
 • sokolowski.jpg
 • baranowska.jpg
 • JRutecki.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE