G24

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
środa, 28 września 2022 12:15

Szczęśliwy finał poszukiwań 86-latka z Kutna

Skuteczne działania poszukiwawcze kutnowskich policjantów uratowały życie zaginionemu 86-latkowi. Policjanci odnaleźli mężczyznę leżącego w zalanych wodą zaroślach. Senior trafił pod opiekę lekarzy i wszystko skończyło się szczęśliwie.

27 września 2022 roku około godziny 20-tej dyżurny kutnowskiej komendy został powiadomiony przez kobietę o zaginięciu jej 86-letniego ojca. Z uwagi na wiek mężczyzny i panującą wieczorami niską temperaturę, policjanci nie tracąc ani chwili, rozpoczęli poszukiwania. Istniało realne zagrożenie życia i zdrowia seniora. Dodatkowo poszukiwania utrudniały intensywne opady deszczu.

 

Funkcjonariusze uzyskali informację, że 86-latek często był widywany niedaleko swojego domu, gdzie w pobliskich zaroślach znajduje się zbiornik wodny. Policjanci od razu poszli w to miejsce. W  świetle latarek znaleźli staw oraz łąkę zalaną wodą. W trakcie dokładnego przeczesywania terenu mundurowi zauważyli poruszające się zarośla i kształt przypominający ludzką rękę.

 

Policjanci weszli na podmokły teren, gdzie odnaleźli mężczyznę leżącego na zalanej łące. Mężczyzna był przytomny, ale nie było z nim logicznego kontaktu. Był zziębnięty i przemoczony. Policjanci zanieśli 86-latka do domu, który był oddalony około 50 metrów od tego miejsca. W domu czekając na karetkę pogotowia wspólnie z synem pomogli przebrać mężczyznę w suche ubranie. Mężczyzna został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

 

Przypominamy, że policja rozpoczynając poszukiwania przeprowadza szereg czynności i zbiera wszelkie informacje dotyczące osoby zaginionej. Ma to na celu jak najszybsze ustalenie miejsca, w którym może znajdować się osoba zaginiona. Każdy sygnał dotyczący miejsca przebywania osoby zaginionej jest traktowany poważnie i sprawdzany przez mundurowych. Dlatego tak ważne jest, aby każda informacja na temat osoby zaginionej trafiła do policjantów.

 

kom. Edyta Machnik

KPP Kutno

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • kowalska.jpg
 • CWisniewski.jpg
 • nowakowski.jpg
 • JTomczak.jpg
 • szwarc.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE